Thainaisen logiikka

Anonyymi-ap

On päästä Suomeen miehen perässä ja hankkiutua äkkiä raskaaksi jotta myönnetään oleskelulupa. Sitten erotaan tästä ensimmäisestä ja etsitään uusi elättäjä sekä tienataan miehen seläntakana "harmaata taloutta". Kela maksaa lisäksi lapsilisät, kodinhoidon tukea,asumistukea..ei kannata enää kotimaahan palata. Moni ei mitään normaalia päivätyötä tee täällä päivääkään. Veronmaksajat kiittää.

10

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi valtiovalta suunnittelee isojen nettoeläkkeiden leikkaamista, pääsevät näiden thaihorojen tänne rahtaajatkin osallistumaan maksutalkoisiin.

      • Anonyymi

        Yleensä ihan normaali duunareita ovat ne miehet jotka niitä tänne tuovat. Eliitti katselee sitten seuransa omasta piireistä.. eivät he naimisiin asti mene minkään Thainaisen kanssa.


    • Anonyymi

      Mutta,kun se on niin kivaa,kun 50kg pomppii gullin päällä..

      • Anonyymi

        Varsinkaan jos ei itse enää 150 kilosena pysty pomppimaan?


    • Anonyymi

      Kuten kommenteista huomaa puolustelijoita löytyy näille naikkosille. Usein miehiltä jotka samaan aikaan huutavat, miten Suomen työttömät elävät veronmaksajien rahoilla.

    • Anonyymi

      Kannattaa käydä katsomassa s*ksitreffit sivusto löytyykö tuttuja..

    • Anonyymi

      Sopisivat hyvin moccakikuleille vaimokkeiksi..

    • Anonyymi

      Rupusakkia. Ei kannata olla missään tekemisissä näiden kanssa.

    • Anonyymi

      Ihanaa saada tiukkaa "currykolmiota" pieni polte gullissa antaa vain lisäpotkua hommiin.

    • Anonyymi

      Suomessa lude kanta lisääntynyt...tuovatko niitä toosansa mukana?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      91
      10590
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      142
      8838
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6097
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      63
      4345
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      64
      4266
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      82
      4108
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3729
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      70
      3231
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3137
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      70
      2995
    Aihe