Iltiksessä näkyi olevan artikkeli mädästä huippuhotellista.
Kuinka paljon noita yleisesti on ?
Ilmeisesti vaivaa suurinta osaa hotelleja, kun talvet tyhjillään ja ilma kostean kylmää vailla luontaista ilmankiertoa.
Viidentähden homeluukut
10
790
Vastaukset
- Anonyymi
Rekkulaa peliin heti, jos sellaiseen joutuu. Sakumannet eivät hyväksy sellaisia homeelta haisevia huoneita. Siellä matkatoimistot myyvät vain sellaisia huoneita, jotka on tarkistuksen jälkeen hyväksytty heidän ohjelmaan.
Tui Finland esimerkiksi ei tarkista huoneita etukäteen. Silti suomalaisille myydään tuplahintaan roskaa.- Anonyymi
Huoneessa käydään vain nukkumassa ja suihkussa. Muutoin aika kuluu rantabaarissa ja illalla suomibaareja kierrellessä. Kunnon tuhti känni päällä pitää homeet katossa.
- Anonyymi
Ei ollenkaan merkityksetön asia. Koko loma pilalla, jos huoneessa ei voi nukkua. Onko turvallisinta ottaa pelkkä lento ja varata perillä huone, kun sen on nähnyt ?
- Anonyymi
Pahimpaan lomakauteenkin aina on johonkin hotellinröttelöön mahtunut. Itse olen ottanut riskin, joka on aina kannattanut. Lennot pompulla ja on säästänyt pelkässä lennossa jo viikon hotellin hinnan.
- Anonyymi
Parempi välttää massaturistien majoitukseen käytettäviä luukkuja. Saarelta löytyy parempia paikkoja, joissa ei koronat jyllää, jos viitsii nähdä vähän vaivaa.
Oikea luksus löytyy maaseudulta meren ääreltä. - Anonyymi
Homeisia huoneita on missävaan, ihan tähtiluokituksesta riippumatta.
- Anonyymi
Mitkä keskustahotellit ovat pahimmassa kunnossa ?
- Anonyymi
Yhden talven aikana voi juuri saneerattukin huoneisto muuttua homeiseksi. Kostea talvi ilman lämmitystä on myrkkyä nykyrakentamiselle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhden talven aikana voi juuri saneerattukin huoneisto muuttua homeiseksi. Kostea talvi ilman lämmitystä on myrkkyä nykyrakentamiselle.
Krekut ilmeisesti sietävät homeista sisäilmaa. Suomessa puhutaan resilienssistä, mutta se vain heikkenee. Olisi pitänyt uskoa Trumputinta ja juoda ne käsidesit.
Uozo auttaa hypokondriaankin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2592389Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."702378- 1201558
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis411401Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj641367- 1331329
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711230Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821019Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731009Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102999