Myllykadulla kolarivaara!

Anonyymi-ap

Joku jossain muussa yhteydessä ottikin tämän asian esille mutta koska eilen meinasi taas kolista niin on syytä panostaa hiukan lisää tähän ongelmaan!

Eli kun ajat Rantapuistosta poispäin Myllykatua (kohti Turuntietä) niin siinä ennen etuajo-oikeutettua Pusurinkatua on niin törkeän korkea ja tiheä pensasaita että on täysin mahdotonta nähdä onko joku tulossa Pusurinkadulta eteen. Miksei asiaan jo ihan pelkän turvallisuuden takia puututa? Pitääkö ensin tapahtua kunnon huneri että se aita menee poikki?

Ihmettelen eikö aidan takana asuvilla sen vertaa hoksottimet toimi että korjaisivat tilanteen?!

1

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aidan takana asuvat luultavasti tykkäävät asua pensaan suojissa. Eikä ihme. Minäkin haluaisin jos siinä asuisin. Pusulta tuleville tulisi panna kolmio ja tien toiselle puolelle peili josta voisi katsella tuleeko sitä lämmintä pensaan tuolta puolen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      103
      2906
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      55
      2118
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2077
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      65
      1818
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1642
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1376
    7. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1043
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      72
      1004
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1001
    10. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      988
    Aihe