Joku jossain muussa yhteydessä ottikin tämän asian esille mutta koska eilen meinasi taas kolista niin on syytä panostaa hiukan lisää tähän ongelmaan!
Eli kun ajat Rantapuistosta poispäin Myllykatua (kohti Turuntietä) niin siinä ennen etuajo-oikeutettua Pusurinkatua on niin törkeän korkea ja tiheä pensasaita että on täysin mahdotonta nähdä onko joku tulossa Pusurinkadulta eteen. Miksei asiaan jo ihan pelkän turvallisuuden takia puututa? Pitääkö ensin tapahtua kunnon huneri että se aita menee poikki?
Ihmettelen eikö aidan takana asuvilla sen vertaa hoksottimet toimi että korjaisivat tilanteen?!
Myllykadulla kolarivaara!
Anonyymi-ap
1
87
Vastaukset
- Anonyymi
Aidan takana asuvat luultavasti tykkäävät asua pensaan suojissa. Eikä ihme. Minäkin haluaisin jos siinä asuisin. Pusulta tuleville tulisi panna kolmio ja tien toiselle puolelle peili josta voisi katsella tuleeko sitä lämmintä pensaan tuolta puolen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3768283Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1672637- 76958
- 12880
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60873- 25836
- 55833
- 64822
- 46786
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss69725