Syvällä kyntää vointialue

Vointialueen talous sakkaa edelleen syvemmälle. Yhdeksän miljoonaa lisää tälle vuodelle. Von Toiletin olisi jo vakavasti harkittava siirtymistä kokopäiväiseksi ratsastajaksi, (muulla kuin toisten rahoilla), ja alue on liitettävä toiseen paremmin hoidettuun alueeseen.
36388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Ratsasta sinä äitis aasilla

Äänestä
  • Ei von Tollet pidä aaseita.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ei von Tollet pidä aaseita.

    Sun äitis aasi

    Äänestä

EI ihme, kun rypevät ja rellestävät kuin siat vatukossa.

Äänestä
  • Niinhän sinä nasu teet

    Äänestä

Hyvinvointialueen säästöt ovat näennäistä näpertelyä. Omaishoidontuen ehtoihin tulee taas lisää tiukennuksia entisten lisäksi. Muutaman satasen omaishoidontukeakin on liki mahdotonta saada, vaikka sitä oikeasti tarvittaisiin kipeästi vieläpä korotettuna. Toisaalta VPL-porukka voi ajella takseilla hupia pitkin maakuntaa joka kuukausi jopa useilla tuhansilla euroilla, joka kuukausi per nuppi.

Äänestä
  • Omaa tyhmyyttä kun ette osaa äänestää

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Omaa tyhmyyttä kun ette osaa äänestää

    Ei toiletista kumppaneineen voitu äänestää. Sinne pääsi hyväveli systeemillä.

    Äänestä

Niin, kaikki vain perussuomalaisia äänestämään.

Äänestä
  • Nythän hölmöt äänestivät kaikin puolin keplottelevaa vasemmistoa, nimittäin kepua ja demareita. Ja tässä on tulos. Omien etujen tavoittelijoita.

    Äänestä

Minäkin kynnän syvältä, 22cm syvyydeltä

Äänestä
  • Onko matoja löytynyt? Kuivuus on vienyt ne melko syvälle.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Onko matoja löytynyt? Kuivuus on vienyt ne melko syvälle.

    Ja valtuusto ei puutu mitenkään hyvinvointialueen törmäämisen, vaikka valvonta kuuluu pullakahvit kera heidän velvollisuuksiin ja siitähän heille palkka maksetaan. Toiletin tulee heti erota ja yli 65 vuotiaat (Kiimingissä lukuunottamatta) poistettava valtuustosta. Ja se Aula, voi hyvä jyssäys. Kehtaavatkin vielä naamojaan näyttää.
    Miksi muuten neittaanmäki on hallituksessa varalla, vaikka ensin ei hyväksytty edes vara varasijalle hallitukseen. Oliko kepun retki taas käynnissä?

    Äänestä

  • Ai sinäkö?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ja valtuusto ei puutu mitenkään hyvinvointialueen törmäämisen, vaikka valvonta kuuluu pullakahvit kera heidän velvollisuuksiin ja siitähän heille palkka maksetaan. Toiletin tulee heti erota ja yli 65 vuotiaat (Kiimingissä lukuunottamatta) poistettava valtuustosta. Ja se Aula, voi hyvä jyssäys. Kehtaavatkin vielä naamojaan näyttää.
    Miksi muuten neittaanmäki on hallituksessa varalla, vaikka ensin ei hyväksytty edes vara varasijalle hallitukseen. Oliko kepun retki taas käynnissä?

    Jos hän sanoi, mää en leiki sun kaa,,jos en pääse hallitukseen varalle.
    Toivottavasti pysyykin vain varasijalla, ei professori ymmärrä mitään taloudesta ja johtamisesta. Yrittää viedä ne vähäisetkin rahat yliopistolle. Eikö yliopistolla ole ihan oma rahoitus. Onko laillistakaan käyttää sote rahoja näin. Päättäjät ovat olleet vellihousuja tai taas ulkona kui lumukot päättäessään tällaisista asioista.

    Äänestä

Von Tolletin muija on varmaan samaa mieltä tuosta erosta!

Äänestä

Niin kyntää valtuutetutkin, varsinkin miehet.

Äänestä

Kun on liikaa kepulaisia, demareita ja muita kommunisteja päättäjinä, lopputuloksen näkee tässä. Kun ei ole talousalan osaamista, niin sitä ei ole.

Äänestä
  • Hyvin kerrottu.

    Äänestä

Kokoomuslainen ideologia on on tuhota kaikki köyhät, sairaat, vanhukset ja vammaiset. Tämän takia ajavat ulkoapäin ohjattua Eutanasiaa.

Äänestä
  • Olet niin ihanan oikeassa. Hyvä että köyhällistö ymmärtää sen ja osaa alistua välttämättömään.

    Äänestä

  • Kepu ja demarithat täällä tuhoavat köyhät jne. Jos jostain vähennetään niin juuri heidän palveluista, itse mässyttävät ja lihovat. Hallinnosta pitää vähentää puolet pois. Yliopiston tukeminen soten kautta lopetettava. Olisi pitänyt palkata ammattitaitoisia työntekijöitä. Laskekaapa miten paljon kalliimmaksi tuli tämä paksun akan systeemi kuin kuntien hoitamaan vanha systeemi.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Kepu ja demarithat täällä tuhoavat köyhät jne. Jos jostain vähennetään niin juuri heidän palveluista, itse mässyttävät ja lihovat. Hallinnosta pitää vähentää puolet pois. Yliopiston tukeminen soten kautta lopetettava. Olisi pitänyt palkata ammattitaitoisia työntekijöitä. Laskekaapa miten paljon kalliimmaksi tuli tämä paksun akan systeemi kuin kuntien hoitamaan vanha systeemi.

    Saarikko on paisunut vuosikymmeniä veronmaksajien rahoilla massiivisiin mittasuhteisiin

    Äänestä

  • On on, mitä tarkoitat?

    Äänestä

Kansakoulun käyneet eivät ole laskutaitoisia. Tulot miinus menot on tulos.

Äänestä
  • Ei siellä osaa laskea matemaatitkokaan, prosessit ja tohtorit. Ottavat vain kaikki edut itselleen veronmaksajien kustantamana.

    Äänestä

noniin menee gyekemään argeologisia löyttöjä, luurankoja jossa jotain arvottomien vanhojenmummojel luitakin

Äänestä

Hallinto syö kaiken

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Onhan uudistus räätälöity vihreän vasemmiston ja demareiden sekä kepulaisten voimin viime hallituksessa

Äänestä
  • Ja kaikki paksut akat ja hoikemmatkin ovat lätkineen vastuutaan ja Suomen suurinta virhettä pakoon. Kepu pettää aina.

    Äänestä

Ja muistaka, miten paljon viime vuonna tuli alijäämää. <tulot miinus menot ovat valtuuston mielestä pullakahvit.

Äänestä
  • Menis Kiinaan.

    Äänestä

Onko siitä varma tieto että Aula on todella nainen?

Äänestä
  • Koetahan kopasta ison mekon ja mahan alta. Sillähän se selviää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vointialueen talous sakkaa edelleen syvemmälle. Yhdeksän miljoonaa lisää tälle vuodelle. Von Toiletin olisi jo vakavasti harkittava siirtymistä kokopäiväiseksi ratsastajaksi, (muulla kuin toisten rahoilla), ja alue on liitettävä toiseen paremmin hoidettuun alueeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu