Ei tarvitse enää kärsiä 4h huonoista aukioloajoista. Vielä kun Prisman/Sokoksen pakettiautomatin saisi niin pystyisi tilaamaan maksutta äsryhmän omia romppeita siihen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3557ff3c-e695-4912-a235-4f1cef7b23e1
https://www.facebook.com/100035952986641/?locale=fi_FI
Pakettiautomaatti Ässään lopultakin
13
1203
Vastaukset
- Anonyymi
Se ois hyvä. Lisäisi roimasti täällä asumisen edellytyksiä.
- Anonyymi
Taitaa olla jo toiminnassa?
- Anonyymi
Ehkä se Prisman automaatti saadaan Ristilärvelle?
”Olemme S-ryhmässä nostaneet asiakashyödyn tuoreen strategiamme kovaan ytimeen. Digitaalisuuden tuoma älykkyys ja teho ottavat yhä merkittävämpää roolia siinä, että voimme tarjota asiakkaillemme aina edullisen ostoskorin ja palvelut. Haluamme myös tosissamme haastaa kansainväliset jätit verkkokaupassa, omilla vahvuuksillamme”, taustoittaa SOK:n pääjohtaja Hannu Krook - Anonyymi
Mihin aikaan ne paketit tulevat/lähtevät? Ei ole tullut kokeiltua.
- Anonyymi
Ainakin tuli nyt 11.30 eli samoihin aikoihin tai hieman myöhemmin kuin 4H:lle.
- Anonyymi
Päivän - kaksi myöhemmin tulevat automaattiin, mitä 4h postin toimipisteelle
- Anonyymi
Ehei. Miksi tulisi niin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehei. Miksi tulisi niin?
12.30 oli automaatin täyttö tänään. Kajaanissa oli jo klo 00.30 paketti tulossa, ei tullut automaattiin. 4H:lle olisi kyllä ehtinyt.
- Anonyymi00009
Onko S-marketin henkilökuntaa joka voisi kommentoida, milloin tulee ässän oma automaatti?
- Anonyymi00010
Nyt se automaatti ja vähän äkkiä tuohon.
- Anonyymi00012
Osuuskauppa Maakunta lisää verkkokaupan noutolokerikot kahdeksaan S-marketiin ja yhteen Saleen eri puolille Kainuuta. Uudet lokerot tulevat käyttöön maaliskuussa, Maakunta kertoo tiedotteessa.
Käyttötavaroiden noutamiseen tarkoitetut lokerot on tarkoitettu osuuskaupan Prisman ja Sokoksen verkkokauppojen asiakkaille. Tuotteille voi valita myymälätoimituksen ja noutaa ostokset ilman toimitusmaksua.
Uudet lokerikot tulevat Paltamon, Puolangan, Ristijärven, Suomussalmen, Hyrynsalmen, Kuhmon Kainuuntien, Sotkamon sekä Vuokatin S-marketiin. Lisäksi noutolokerikko lisätään Vuolijoen Saleen.
Noutolokerot on tuotu jo aiemmin Kajaanin Prisman ja Sokoksen yhteyteen.
Maakunnan mukaan verkkokaupan kautta tilatut käyttötavarat kulkeutuvat noutolokeroihin samoilla kuljetuksilla kuin kauppojen päivittäiset täydennykset. Käyttötavaroita ovat esimerkiksi kodin tuotteet, vaatteet ja kosmetiikka.- Anonyymi00013
Tämä on merkittävä parannus asiakasomistajillemme ympäri Kainuuta. Sokos.fi- ja prisma.fi-verkkokaupasta tehdyt tilaukset tulevat ilman toimituskuluja omaan S-marketiin tai Saleen. Palvelu on kaikille sama asuinpaikasta riippumatta. Noutolokerikkojen avulla saamme Prisman ja Sokoksen todella laajan käyttötavaravalikoiman saataville helposti, sanoo Osuuskauppa Maakunnan toimialajohtaja Arto Mustonen.
Maksuton myymälänouto on mahdollinen suurimmalle osalle tuotteista prisma.fi- ja sokos.fi-sivustoilta. Osaa etenkin Prisman tuotteista ei valitettavasti saada ohjattua suoraan myymälään toimitettavaksi vielä tässä kohtaa.
- Anonyymi00014
Onko kukaan kokeillut? Huomasin vasta nyt että se on siellä apteekin vieressä nurkassa piilossa.
https://www.prisma.fi/ voi tilata.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322088Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461705Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121469Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041216Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041014Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76958- 59845
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,31782Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52779Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd100717