Miksei näistä tuomita kunnolla

Anonyymi-ap

Varsinaissuomalaisen pian 28 vuotiaan miehen kännykästä löytyi sattumalta tuhansia kuvia lapsipornoa ja jopa vauvoihin sekaantumista , Mutta minkä tuomion tällainen kävelevä shitti saa :
1,5 EHDOLLISTA !!! Suomi suojelee aina tekijöitä, ei uhreja, mutta esm. jotkut gazalaiset hamaslaiset kyllä ymmärretään Suomesta asti ! Ihan karmeeta.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/44fe1ce6-b67f-4bce-a2c6-c0bc2d8a9d7b

6

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi ihmisten oikeustaju on vielä joillakin sentään rakennettu niin, että mitä ei maallinen valta tuomitse, se tuomitaan linnassa. Tässä tapauksessa voi jo aavistaa, että raukka surkimus jatkaa harrastustaan vapaalta jalalta. Vähintäänkin poliisi voisi pistää kännykän jatkuvaan seurantaan.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/44fe1ce6-b67f-4bce-a2c6-c0bc2d8a9d7b

      • Anonyymi

        Miksei naisilla ole oikeustajua, eivät tehneet auerkallekaan mitään vaikka murhaaja tai kenellekään lastenraiskaaja ämmälle.


    • Anonyymi

      Filioita on montaa eri sorttia, meillä on nekrofiliaa, homofiliaa, zoofiliaa, pedofiliaa yms. joista suosituin on homofilia, ne muut ovat sorrettuja ja syrjittyjä vähemmistöjä seksuaalisen suuntautumisen vuoksi joka on tietysti ihmisoikeuksien vastaista sekä vastoin edistyksellistä moraalia ja oikeudenmukaisuutta, vai mites tää nyt on.

      • Anonyymi

        Just. Suomessahan on niin suuri tekijän vapaus ja oikeus ,että sen edessä uhrataan jopa yhteiskunnan heikoimmat ! Ja laki vasta laahaakin perässä. Ja niin sen annetaan tehdäkin. Tällaiset yhteiskunnat tulee ihan jo tapojensa takia häviämään kartalta. Paitsi tietysti Venäjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Just. Suomessahan on niin suuri tekijän vapaus ja oikeus ,että sen edessä uhrataan jopa yhteiskunnan heikoimmat ! Ja laki vasta laahaakin perässä. Ja niin sen annetaan tehdäkin. Tällaiset yhteiskunnat tulee ihan jo tapojensa takia häviämään kartalta. Paitsi tietysti Venäjä.

        Jos Suomessa tuomittaisi ankarammin, niin ei Suomi silloin olisi maa, missä on maailman lievimmät tuomiot.


    • Anonyymi

      Naisia ei viedä edes oikeuteen ja kaikki sadut menee läpi.

      "Vauvan äiti kertoi poliisin esitutkinnassa, että hän oli imettänyt vauvaa sängyllä makuullaan, nukahtanut hetkeksi ja sitten huomannut, ettei vauva hengittänyt. Äiti epäili, että vauva oli jäänyt hänen alleen hänen nukkuessaan.

      Tämän jälkeen äiti oli nostanut vauvan nopeasti sängyltä, jolloin hänen kenkänsä oli liukunut ja hän oli kaatunut vauvan kanssa lattialle. Vauva oli jäänyt äitinsä rinnan alle.

      Kaatumisen jälkeen äiti oli nostanut vauvan lattialta sängylle ja yrittänyt etsiä aluksi puhelintaan soittaakseen ystävättärelleen ja hätäkeskukseen.

      Naisen ystävätär oli tullut paikalle. Ystävän mukaan lasta oli yritetty elvyttää hätäkeskuksesta saatujen ohjeiden mukaisesti.

      Syyttäjä katsoi, että lapsen äiti oli toiminut tilanteessa huolimattomasti, vaikka ei tutkinnan perusteella ollutkaan tilanteessa päihtynyt. Esitutkinnan perusteella kuolema oli aiheutunut äidin kertomalla tavalla kaatumistilanteessa. Syyttäjän mukaan äiti olisi voinut käsitellä lasta varovaisemmin.

      Syyttäjä kuitenkin katsoi, että oikeudenkäyntiä ja rangaistusta olisi pidettävä kohtuuttomana tai tarpeettomana tilanteessa, jossa äiti oli jo menettänyt lapsensa.

      Tästä syystä hän jätti syytteen nostamatta, eikä asia näin ollen etene oikeuteen."
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011464297.html

      Mieheltä tuollaista tarinaa ei olisi uskottu ikinä. Onko edes tutkittu onko kuollut tukehtumalla alle vai "kaatumisesta" aiheutuneisiin vammoihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      236
      6794
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5111
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      171
      4869
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      66
      3320
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      105
      2933
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2379
    7. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      23
      2222
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      78
      2032
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      139
      1950
    10. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1784
    Aihe