Miksei näistä tuomita kunnolla

Anonyymi-ap

Varsinaissuomalaisen pian 28 vuotiaan miehen kännykästä löytyi sattumalta tuhansia kuvia lapsipornoa ja jopa vauvoihin sekaantumista , Mutta minkä tuomion tällainen kävelevä shitti saa :
1,5 EHDOLLISTA !!! Suomi suojelee aina tekijöitä, ei uhreja, mutta esm. jotkut gazalaiset hamaslaiset kyllä ymmärretään Suomesta asti ! Ihan karmeeta.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/44fe1ce6-b67f-4bce-a2c6-c0bc2d8a9d7b

7

344

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi ihmisten oikeustaju on vielä joillakin sentään rakennettu niin, että mitä ei maallinen valta tuomitse, se tuomitaan linnassa. Tässä tapauksessa voi jo aavistaa, että raukka surkimus jatkaa harrastustaan vapaalta jalalta. Vähintäänkin poliisi voisi pistää kännykän jatkuvaan seurantaan.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/44fe1ce6-b67f-4bce-a2c6-c0bc2d8a9d7b

      • Anonyymi

        Miksei naisilla ole oikeustajua, eivät tehneet auerkallekaan mitään vaikka murhaaja tai kenellekään lastenraiskaaja ämmälle.


    • Anonyymi

      Filioita on montaa eri sorttia, meillä on nekrofiliaa, homofiliaa, zoofiliaa, pedofiliaa yms. joista suosituin on homofilia, ne muut ovat sorrettuja ja syrjittyjä vähemmistöjä seksuaalisen suuntautumisen vuoksi joka on tietysti ihmisoikeuksien vastaista sekä vastoin edistyksellistä moraalia ja oikeudenmukaisuutta, vai mites tää nyt on.

      • Anonyymi

        Just. Suomessahan on niin suuri tekijän vapaus ja oikeus ,että sen edessä uhrataan jopa yhteiskunnan heikoimmat ! Ja laki vasta laahaakin perässä. Ja niin sen annetaan tehdäkin. Tällaiset yhteiskunnat tulee ihan jo tapojensa takia häviämään kartalta. Paitsi tietysti Venäjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Just. Suomessahan on niin suuri tekijän vapaus ja oikeus ,että sen edessä uhrataan jopa yhteiskunnan heikoimmat ! Ja laki vasta laahaakin perässä. Ja niin sen annetaan tehdäkin. Tällaiset yhteiskunnat tulee ihan jo tapojensa takia häviämään kartalta. Paitsi tietysti Venäjä.

        Jos Suomessa tuomittaisi ankarammin, niin ei Suomi silloin olisi maa, missä on maailman lievimmät tuomiot.


    • Anonyymi

      Naisia ei viedä edes oikeuteen ja kaikki sadut menee läpi.

      "Vauvan äiti kertoi poliisin esitutkinnassa, että hän oli imettänyt vauvaa sängyllä makuullaan, nukahtanut hetkeksi ja sitten huomannut, ettei vauva hengittänyt. Äiti epäili, että vauva oli jäänyt hänen alleen hänen nukkuessaan.

      Tämän jälkeen äiti oli nostanut vauvan nopeasti sängyltä, jolloin hänen kenkänsä oli liukunut ja hän oli kaatunut vauvan kanssa lattialle. Vauva oli jäänyt äitinsä rinnan alle.

      Kaatumisen jälkeen äiti oli nostanut vauvan lattialta sängylle ja yrittänyt etsiä aluksi puhelintaan soittaakseen ystävättärelleen ja hätäkeskukseen.

      Naisen ystävätär oli tullut paikalle. Ystävän mukaan lasta oli yritetty elvyttää hätäkeskuksesta saatujen ohjeiden mukaisesti.

      Syyttäjä katsoi, että lapsen äiti oli toiminut tilanteessa huolimattomasti, vaikka ei tutkinnan perusteella ollutkaan tilanteessa päihtynyt. Esitutkinnan perusteella kuolema oli aiheutunut äidin kertomalla tavalla kaatumistilanteessa. Syyttäjän mukaan äiti olisi voinut käsitellä lasta varovaisemmin.

      Syyttäjä kuitenkin katsoi, että oikeudenkäyntiä ja rangaistusta olisi pidettävä kohtuuttomana tai tarpeettomana tilanteessa, jossa äiti oli jo menettänyt lapsensa.

      Tästä syystä hän jätti syytteen nostamatta, eikä asia näin ollen etene oikeuteen."
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011464297.html

      Mieheltä tuollaista tarinaa ei olisi uskottu ikinä. Onko edes tutkittu onko kuollut tukehtumalla alle vai "kaatumisesta" aiheutuneisiin vammoihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      861
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      90
      818
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      696
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      2
      664
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      541
    7. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      529
    9. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      60
      513
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      496
    Aihe