Jos välillä kehuttaisiin? Mitä sä kiittäisit Lopella?
Positiivisen kautta
18
620
Vastaukset
- Anonyymi
On niin paljon kiitettävää. Kiitos lähiseutujen kalleimmasta bensasta, kiitos huonokuntoisesta tiestöstä. Erityisesti kiitos, että ei ole pyöräteitä kyliltä kirkolle tai Riihimäkeen. Kiitos nousevista kiinteistöveroista ja hulevesimaksuista. Kiitos myös nousevista iltapäiväkerhojen maksuista ja leikkautuvasta Loppi-lisästä. Kiitos katoavista sote-palveluista ja lakkautettavista kyläkouluista. Erityinen kiitos typerästi nimetystä liikuntahallista, minkä rakennus- ja käyttökustannuksia saamme maksaa. Lämmin kiitos myös Lopella rehoittavasta korruptiosta.
- Anonyymi
Ei lisättävää - jäljet johtaa sylttytehtaan päättäjille
- Anonyymi
Kiitos Timo Heinonen kun jaksat.
- Anonyymi
Timo Heinonen on positiivinen loppilainen.Kiitos !
- Anonyymi
Loppi hovin pizzat on parhautta ❤️🔥
- Anonyymi
Fizza pitsa
Onko hyvää.
Onx kukaan ostanu- Anonyymi
Ihan syötävää mutta suht pieni lätty siihen hintaan. Kumminkin näppärä jos iskee yllättäen pizzanhimo.
- Anonyymi
Kiitos kun tuotte karmean aurinkovoimalan kantatie viisnelosen varteen, silmänkantamattomiin kolme metrisiä kennoja. Siinä ohiajavat saavat kauhistella näkyä eikä ole pelkoa että kukaan alkaisi haaveilla Lopelle muutosta.
- Anonyymi
Tulee Vojakkalaankin jättivoimala ja vielä kunnanjohtaja sanoo että – Erityistä huomiota kiinnitetään luontoarvoihin ja lupaprosessien avoimuuteen, kunnanjohtaja sanoo että Lopella on erinomaiset edellytykset nousta maakunnallisesti merkittäväksi aurinkovoiman tuottajaksi.
Sanoo myös että luontoarvoihin kiinnitetään erityistä huomiota. Miten ? Kun voimalaitos viedään luontoon ja muutetaan pelto tai metsä teollisuusalueeksi niin luontoarvoilla ei ole siinä pelissä mitään merkitystä. Luonnon raiskaamista .
- Anonyymi
Ne aurinkovoimalat suorastaan kaunistavat maisemaa kun vertaa Lopen kirkonkylän maisemiin.
Niitä aurinkokeräimiä pitäisi sijoittaa myös kunnantalon, kirjaston ja koulujen katolle. Ja varsinkin varikon katto täyteen.- Anonyymi
Fiksua olisikin sijoittaa niitä katoille tai moottoritien varsiin ja parkkipaikkojen reunoihin, psikkoihin jotka ovat jo pilalla ennestään eikä niin että luontoon raivataan mokomille rumistuksille tilaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fiksua olisikin sijoittaa niitä katoille tai moottoritien varsiin ja parkkipaikkojen reunoihin, psikkoihin jotka ovat jo pilalla ennestään eikä niin että luontoon raivataan mokomille rumistuksille tilaa.
Meluaidoiksi moottoritien varsiin kuten Saksassa. Jo rakennetuille alueille, hylätyille lentokentille, parkkipaikoille, katoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meluaidoiksi moottoritien varsiin kuten Saksassa. Jo rakennetuille alueille, hylätyille lentokentille, parkkipaikoille, katoille.
Kriisiaikoina äärettömän typerää peittää peltomaita paneeleilla ! Ja kaikkina aikoina äärimmäisen typerää kaataa metsää vihreän energian tieltä ! Ihan täysin hölmöläisten hommaa.
- Anonyymi
Kiittäisin tahoa joka torppaisi älyvapaat mukamas vihreän energian hankkeet Lopella ja nostaisi kunnan aidosti luontoarvoja kunnioittavaksi paikaksi.
- Anonyymi
Samoin mutta koska semmoista tahoa ei löydy niin kiitän parturi Rokkaa.
- Anonyymi
Amore pizzeria ja parturi Rokka saa minulta kiitokset. Ja ulkolaiset marjanpoimijat.
- Anonyymi00017
Siellä on vaan 1 juoruakka
- Anonyymi00018
Kuumat naiset valmiina juttelemaan kanssasi 👉 https://Nelivette.hoty.lat/Nelivette#/?/?/2md4bvpmy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p947213Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576288Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583633Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293379Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1921871Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171578- 601313
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181306Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11210Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11187