Jos välillä kehuttaisiin? Mitä sä kiittäisit Lopella?
Positiivisen kautta
16
565
Vastaukset
- Anonyymi
On niin paljon kiitettävää. Kiitos lähiseutujen kalleimmasta bensasta, kiitos huonokuntoisesta tiestöstä. Erityisesti kiitos, että ei ole pyöräteitä kyliltä kirkolle tai Riihimäkeen. Kiitos nousevista kiinteistöveroista ja hulevesimaksuista. Kiitos myös nousevista iltapäiväkerhojen maksuista ja leikkautuvasta Loppi-lisästä. Kiitos katoavista sote-palveluista ja lakkautettavista kyläkouluista. Erityinen kiitos typerästi nimetystä liikuntahallista, minkä rakennus- ja käyttökustannuksia saamme maksaa. Lämmin kiitos myös Lopella rehoittavasta korruptiosta.
- Anonyymi
Ei lisättävää - jäljet johtaa sylttytehtaan päättäjille
- Anonyymi
Kiitos Timo Heinonen kun jaksat.
- Anonyymi
Timo Heinonen on positiivinen loppilainen.Kiitos !
- Anonyymi
Loppi hovin pizzat on parhautta ❤️🔥
- Anonyymi
Fizza pitsa
Onko hyvää.
Onx kukaan ostanu- Anonyymi
Ihan syötävää mutta suht pieni lätty siihen hintaan. Kumminkin näppärä jos iskee yllättäen pizzanhimo.
- Anonyymi
Kiitos kun tuotte karmean aurinkovoimalan kantatie viisnelosen varteen, silmänkantamattomiin kolme metrisiä kennoja. Siinä ohiajavat saavat kauhistella näkyä eikä ole pelkoa että kukaan alkaisi haaveilla Lopelle muutosta.
- Anonyymi
Tulee Vojakkalaankin jättivoimala ja vielä kunnanjohtaja sanoo että – Erityistä huomiota kiinnitetään luontoarvoihin ja lupaprosessien avoimuuteen, kunnanjohtaja sanoo että Lopella on erinomaiset edellytykset nousta maakunnallisesti merkittäväksi aurinkovoiman tuottajaksi.
Sanoo myös että luontoarvoihin kiinnitetään erityistä huomiota. Miten ? Kun voimalaitos viedään luontoon ja muutetaan pelto tai metsä teollisuusalueeksi niin luontoarvoilla ei ole siinä pelissä mitään merkitystä. Luonnon raiskaamista .
- Anonyymi
Ne aurinkovoimalat suorastaan kaunistavat maisemaa kun vertaa Lopen kirkonkylän maisemiin.
Niitä aurinkokeräimiä pitäisi sijoittaa myös kunnantalon, kirjaston ja koulujen katolle. Ja varsinkin varikon katto täyteen.- Anonyymi
Fiksua olisikin sijoittaa niitä katoille tai moottoritien varsiin ja parkkipaikkojen reunoihin, psikkoihin jotka ovat jo pilalla ennestään eikä niin että luontoon raivataan mokomille rumistuksille tilaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fiksua olisikin sijoittaa niitä katoille tai moottoritien varsiin ja parkkipaikkojen reunoihin, psikkoihin jotka ovat jo pilalla ennestään eikä niin että luontoon raivataan mokomille rumistuksille tilaa.
Meluaidoiksi moottoritien varsiin kuten Saksassa. Jo rakennetuille alueille, hylätyille lentokentille, parkkipaikoille, katoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meluaidoiksi moottoritien varsiin kuten Saksassa. Jo rakennetuille alueille, hylätyille lentokentille, parkkipaikoille, katoille.
Kriisiaikoina äärettömän typerää peittää peltomaita paneeleilla ! Ja kaikkina aikoina äärimmäisen typerää kaataa metsää vihreän energian tieltä ! Ihan täysin hölmöläisten hommaa.
- Anonyymi
Kiittäisin tahoa joka torppaisi älyvapaat mukamas vihreän energian hankkeet Lopella ja nostaisi kunnan aidosti luontoarvoja kunnioittavaksi paikaksi.
- Anonyymi
Samoin mutta koska semmoista tahoa ei löydy niin kiitän parturi Rokkaa.
- Anonyymi
Amore pizzeria ja parturi Rokka saa minulta kiitokset. Ja ulkolaiset marjanpoimijat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873492Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41614Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51402- 261246
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47876Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35832Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4747