Stubb oli kuitenkin pelastus!

On se isänmaan suuri onni ettei se toinen voittanut viime pressanvaaleja. Suomi olisi tuhon oma. Trump ei suostuisi eds katsomaan sen kuvaa, saati puhumaan sille jotakin. Eikä sen paremmin menisi idässäkään.
35396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Stubb menetelmällä työnhakuun eli suhmuroiden suhteilla ja hyvä veli verkoston kautta pääsi. Pätevyydellä ei ole mitään väliä!

Äänestä
  • Pätevin presidentti, kielitaitoinen, empaattinen ja fiksu. Koulutettu eikä pelkkä hassu ylioppilas. Saamme olla ylpeitä Stubbista.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Pätevin presidentti, kielitaitoinen, empaattinen ja fiksu. Koulutettu eikä pelkkä hassu ylioppilas. Saamme olla ylpeitä Stubbista.

    Oikeastaan olet ihan oikeassa. Sen sijaan Halosen aika oli silkkaa henkistä piinaa useimmille suomalaisille!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Pätevin presidentti, kielitaitoinen, empaattinen ja fiksu. Koulutettu eikä pelkkä hassu ylioppilas. Saamme olla ylpeitä Stubbista.

    Ja ensimmäinen Suomen pressa joka uskaltaa kunnolla arvostella itänaapurin pikku ******i-Putinia.
    Halonenhan päinvastoin melkein ihannoi Putinia

    Äänestä

Miettikääs mikä pilkkaaminen yms. olisi vallalla Venäjän mediassa, jos peräluukkumies olisi voittanut pressavaalit!

Äänestä
  • Piilopuppeli siellä huutelee

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Piilopuppeli siellä huutelee

    Sinuun sopii vanha sanonta: "Siitä puhe mistä puute!" :D

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sinuun sopii vanha sanonta: "Siitä puhe mistä puute!" :D

    Sinähän sen tiedät piilopuppeli

    Äänestä

Niin siis Aaltolahan ei voittanut. Sbutt on oikein hyväksi osoittautunut.

Äänestä

Juu, Trump ei antaisi edes löysää pierua Haaviston homodesantille.

Äänestä
  • Vaan sinä pa...ot allesi

    Äänestä

  • Tuosta kommentista voit joutua montun reunalle silmät sidottuina.

    Äänestä

Minä äänestin Haavistoa ihan vaan vittuillakseni.

Äänestä
  • Voi piilopuppeli minkä teit

    Äänestä

Stubbille presidenttiys on suurta leikkiä. Hän virnuilee kuin pahainen nulikka päästessään samaan valokuvaan eurooppalaisten johtajien kanssa. Hän puhuu englantia hyvin artikuloiden, mutta ei sano mitään. Pieneksi ansioksi laskettakoon hyvät henkilökohtaiset suhteet aina imartelulle alttiiseen Donald-vauvaan, vaikka eihän siitäkään mitään hyötyä ole.

Äänestä
  • Sanoo lähes joka kerta asiasta kuin asiasta kolme keskeistä pointtia jauhamatta turhaa jargonia. Stubb on erinomainen.

    Äänestä

  • Ei Trumpin infantiilius ole muiden kuin Trumpin syytä.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Sanoo lähes joka kerta asiasta kuin asiasta kolme keskeistä pointtia jauhamatta turhaa jargonia. Stubb on erinomainen.

    Minäkin varmaan kokoomukselaisena kehua retostelisin Stubbia.

    Äänestä

Haavisto on kyllä huippu, vaikkei Stubb ole pahemmin töppinyt.

Äänestä
  • Haavisto olisi parempi neuvottelemaan.

    Äänestä

Kyllä Suomi tarvii presidentin joka on kunnon HOMO
eikä mikään piilopuppeli.

Äänestä

KUN TARPEEKSI SYVÄLTÄ NUOLEE PERSETTÄ JA HYVIN OTTAA SUIKKIIN TRUMPILTA NIIN KYLLÄ SE SIITÄ LUTVIUTUU

Äänestä

Stubb reissaa 24/7 veronmaksajien rahoilla kaiken maailman kissanristiäisiin ja mikään muu ei kiinnosta!

Äänestä

Trump koulutti korpraalia. Istuivat naamat vastakkain, eikä Trump huomannut missä Stubb on. Sitten korpraali esitelmöi Suomen historiaa siitä vähiten kiinnostuneelle Trumpille. Moka.

Äänestä
  • Trump nauraa Stubbille ja Eu-johtajille. Putin nauraa Trumpille ja kaikille muille, pitää näitä pilkkanaan.

    Äänestä

Trump mietti että onko tuo laiha ukko vastapäätä se Etelä-Korean entinen koripalloilija joka pelasi Utahissa, vai kuka ihme se on.

Äänestä

Rouva Trump kertoi Donaldille että se Alex on iso sotaherra Suomen armeijassa, peräti korpraali.

Äänestä
  • ja kuultuaan sen Dodald söi tyytyväisenä iltapalakseen Mäkkärissa 7 bigmäkkiä, litekokisen kera tietenkin

    Äänestä

  • Parempi tuokin, kuin Haavisto joka ei ole kuin sivarihomo.

    Äänestä

Kyllä hunneille pärjää.

Äänestä

Ei se oo Trumpin vika, jos Stubb on Suomen presidentti.

Äänestä
  • Se on kuitenkin Trumpille etu. Heteromies tietääkseni.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Se on kuitenkin Trumpille etu. Heteromies tietääkseni.

    Pressa saa olla hetero tai homo, kunhan hoitaa hommansa.

    Äänestä

Maailman onnelisin kansa ,yle valtion mielisairaalat äyriään myöten täynnä😂😂😂😂

Äänestä

Suomessa elelevät maailman onnellisimmat irakilaiset, afgaanit, syyrialaiset ja afrikkalaiset. Suomalaiset veronmaksajat takaavat sen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On se isänmaan suuri onni ettei se toinen voittanut viime pressanvaaleja. Suomi olisi tuhon oma. Trump ei suostuisi eds katsomaan sen kuvaa, saati puhumaan sille jotakin. Eikä sen paremmin menisi idässäkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu