Äänekosken tulevaisuus

Eikö tehtaat voisi maksaa enemmän veroa Äkiin, kaupunkikuvassa näkyy paljon ihmisiä, jotka keräävät tölkkejä henkensä pitimiksi. Sellaisen tulevaisuudemmeko me haluamme nähdä?

Osa autoista näyttää siltä, että niitä osaltaan pitää kasassa nippusiteet ja purukumi.

Tällainen kehityssuunta on välttämätöntä muuttaa.
4351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tehtaiden verot menee espooseen. Ehkä sdp tajuaa tämän joskus? T Rolle

Äänestä

Vassarien ratkaisu kaikkeen, lisää veroja.

Äänestä

Onkohan se tölkkien keräyksen syy oikeasti kova köyhyys? Menevätkö tyhjistä tölkeistä saadut rahat täysien kaljatölkkien ostamiseen?

On niillä pullojen keräysrahoilla joku ihan hyvätuloinen aikanaan autokoulunkin maksanut.

Äänestä
  • No eikö se kerro köyhyydestä, jos pitää kerätä tölkkejä, että voi ostaa olutta? Meillä on tehtaala sen verran hyvät palakat, että voidaan juoda ravintelissa. Vielä ootellaan sitä uutta pihvipaikkaa, mikähän siinä kestää, kun ei auennutkaan kesällä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eikö tehtaat voisi maksaa enemmän veroa Äkiin, kaupunkikuvassa näkyy paljon ihmisiä, jotka keräävät tölkkejä henkensä pitimiksi. Sellaisen tulevaisuudemmeko me haluamme nähdä?

Osa autoista näyttää siltä, että niitä osaltaan pitää kasassa nippusiteet ja purukumi.

Tällainen kehityssuunta on välttämätöntä muuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu