Monet saattavat asentaa tietokoneilleen linuxin eli todellisen hattaohjelman kun windows 10 tuki loppuu ja silloin tajutaan että linux on todella syvältä ja pelkkä kurakasa maapallolla joka vain ongelmien isä jota ei pitäisi olla ihmisten haittana.
Jos riittää se, että sillä voi selailla suomi24. sivustoa niin se riittää juuri ja juuri siihen, mutta jos tarvitsee tietokoneeltaan jotain muutakin käyttöä niin se ei ole sellainen! Se on muutenkin suuniteltu toimimaan iänilkuisilla tietokoneilla jotka halppistaskulaskukoneen tasolla joka tehty 40 v sitten.
Yksikään yritys ei linuxia käytä ellei se ole jotenkin laitonta tekemässä.
Jos helpoimman "linuxin" haluaa niin hankkikaa tablet jossa Android joka linux pohjainen mutta selkeästi kehittyneenpi ja käyttäjä ystävällisempi.
Linux tulee kokemaan jäätävän hetkensä lähiaikoina!
Anonyymi-ap
2
263
Vastaukset 2
- Anonyymi
Kuulostat peruskoululaiselta - 1-6 luokka?
- Anonyymi
Voisitko avata hieman enemmän väitettä että jos yrityksessä käytetään linuxia niin se on vain jotakin laitonta toimintaa varten?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1141361
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r132697- 70666
- 67616
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.100499Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468- 34467
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e96459- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 42410
- 52403