Olen valmistanut prototyypin, jonka aion/haluaisin liittää gradun "liitetiedostoksi". Miten se onnistuu? Se on pienoiskoossa about kuutio. Pitäisikö minun mainita siinä gradussa, että kun sitä ei voi liitetiedostoksi laittaa, niin sitä voi käydä ihaielmassa yliopiston pääkirjaston vitriineissä.
Liitetiedosto
Rautalankamalli
2623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitä helkkaria täällä kyselet?
Menet tietenkin kysymään ohjaajalta, miten toimitaan.
Moi,
ehkä voit yhdistää aineksia tuollaisesta monimuotogradusta, joka ainakin meille JY:n humanoidi-opiskelijoille on mahdollinen. Kuvausta siitä:
"Kansio eli monimuotogradu
Oman työn tutkimus tai työnäyte.
ammatillisesta näkökulmasta valitun tehtävän toteuttaminen ja arviointi (esim. opetuspaketti, opetuskokeilu, koulutusmateriaalin suunnittelu ja sovellus, käännöstehtävä, ammatillisten tekstien tuottaminen ja arviointi, työtilanteiden ja -käytänteiden tutkimus ja kehittäminen, toiminta- tai interventiotutkimus jne.).
edellyttää perehtymistä sekä ammatillisen tehtävän lähtökohtiin ja taustaan (teoreettinen viitekehys ja aiempi tutkimus) että käytäntöön ja kykyä punnita erilaisia vaihtoehtoisia tapoja lähestyä tehtävää.
edellyttää myös kykyä arvioida tehtävään liittyvää tietoa ja käyttää sitä hyväksi valitun tehtävän toteuttamisessa.
kansiogradussa voi olla kirjattuna työn eri vaiheita loppuraportteineen."
http://www.jyu.fi/hum/opiskelu/perustutkinnot/tutkielma/
Tsemppiä lopputyöhön! :o)
Nový most