Olin kesällä lomalla Latviassa ja Virossa. Kiinnitin huomiota siihen, että nuorilla aikuisilla ei ollut juuri ollenkaan ylipainoa.
Haluaisin nuorille sanoa, että se on yksi pahimmista terveysongelmista ainakin myöhemmällä iällä. Lisäksi se aiheuttaa mt-ongelmia ihan senkin takia, että monetkaan eivät halua seurustella lihavien kanssa.
Miehiä haluaisin varoittaa 2-tyypin diabeteksen vaikutuksesta potenssiin.
Itse olen jo keski-ikäinen ja lapset aikuisia. Paino pysyy hyvin kurissa kun katsoo Mitä panee suuhunsa ja liikkuu. Pelkkä kävely on tehokas tapa pudottaa painoa.
Ylipaino ongelmana
Anonyymi-ap
2
372
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalaisia nuoria ei liikunta kiinnosta ja jos kiinnostaa ajetaan autolla tai potkulaudalla kuntosalille istumaan kuntopyörän päälle ja sitten taas kotiin ja tilataan pizzaa ja hampurilaisia kotiin.
- Anonyymi
Suomalaiset ovat tyhmiä, mutta myös laiskoja. Minäkin olen suomalainen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi
Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh2512053- 841238
- 901067
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm1171055- 123850
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp87847Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa101809- 122779
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante124716- 23701