Huvittavaa että ilmoitus väärennöksestä ei riittänyt

Anonyymi-ap

Se, että Bangladeshin yliopistosta ilmoitettiin tutkintotodistuksen olevan väärennös, ei riittänyt Suomessa Hallinto-oikeudelle. Sen sijaan uskottiin opiskelijan kertomus, jolle ei löytynyt mitään todisteita.

Hallinto-oikeuden mielestä Bangladeshin yliopiston olisi pitänyt perustella, miksi opiskelijan Suomessa esittämä todistus olisi väärennös.

Eikö ole selvää, että yliopistoilla on opiskelijoista lista, jotka ovat siellä opiskelleet. Kun nimeä ei ole listoilla, on todistus ihan itse värkätty.

Se, että tähän kyseiseen opiskelijaan oli kiinnitetty Suomessa niin paljon huomiota, että oli kysytty jopa tutkintotodistuksesta Bangladeshista, niin eiköhän opiskelumenestyksessä ole ollut jotain aika paljon pielessä.

Mukavahan se on Suomessa elellä elätettävänä.

Iltalehti:
Ulkomaalainen oli opiskellut yli vuoden Suomessa – sitten epäilykset heräsivät yliopistolla

3

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      -Kuinka paljon on "Väärennetyillä" -todistuksilla opiskelijoita ja muita Matuja ?

      - Matu/Mamu ja Paperittomia-Paskiaisia - ?
      - ja ovat Tietenkin -ILMAISEKSI-
      -
      - Ja -TAAS- ME- Suomalaiset ollaan vain- MAKSU-MIEHIÄ- ! - ?

    • Anonyymi

      jospa kyseiem bangladeshilainen yliopisto ei kertonut lyhyessä ilmoituksessaan että kyseinen henkilö ei ole ollut heillä opiskelijana. Eikö vain.

    • Hallinto-oikeuden tuomari katsoo kolmen euron seteliä ja lausuu: Koska setelipaino ja Suomen pankki eivät yksilöidysti kertoneet, millä perusteella kolmen euron seteli olisi väärennös, on sitä pidettävä aitona.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9277
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      57
      4826
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4521
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      54
      2845
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1556
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1336
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1276
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1232
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      43
      1214
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      169
      1154
    Aihe