ajan kysymys

Finnairilla on ollut viimeaikoina runsaasti teknisiä ongelmia. en tiedä minkä takia, oiskohan rahapula.
1368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis minkälaisia teknisiä ongelmia on ollut runsaasti? Niitä nyt on joka päivä jonkinlaisia teknikaaleja, suurempia tai pienempiä, jokaisella yhtiöllä.

Eipä ole minun silmiini ainakaan osunut viime aikoina (mikä lie aika väli?) mitään suurempaa myöhästymispiikkiä tai erityisen pitkiä myöhästymisiä. Perjantain Larnacan kone tuli perjantai-illan 19.10 sijaan launtaina 13.30, mutta kyse oli lakosta lähtökentällä ja koski tuhansia matkustajia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mekaanikko kirjoitti:

Finnairilla on ollut viimeaikoina runsaasti teknisiä ongelmia. en tiedä minkä takia, oiskohan rahapula.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu