Kyläkoulut

Kuulin että Kuhmossa Hietaperän ja Lentuan koulut ovat tulossa myyntiin. Missä nämä myynti-ilmoitukset julkaistaan? Etenkin Lentuan koulu kiinnostaa hyvin paljon. Onkohan missä kunnossa? Tarvitseeko paljon tehdä muutoksia liikuntarajoitteisille?
23957
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ulkoseinään voi tehdä uuden oviaukon leveän ja sisäänkäynnin luiskaksi. Kynnyksien poistaminen sisätiloista oviaukoista, jos niitä ilmenee. Liikuntarajoitteisille helppo ja edullista tehdä muutostöitä. Voi kaikki kylän mummelitkin tulla kukkien kera vierailuille.

Äänestä
  • 🥰🍨☕️

    Äänestä

Ikkuna-aukon voi muuttaa uudeksi oviaukoksi helpostikin...laittaa lasiaukollisen oven.

Äänestä

Hienon näköisiä koulurakennuksia!

Äänestä
  • 🐿🐇🐦‍⬛🐦🐟🐟🐟

    Äänestä

Paistaako Ontojärven aurinko Hietaperässä? Komea aurinko!

1Äänestä

Ontojärven ja Syväjärven kalastusmuistelmia papat ja mummelit kertovat koululla, hienoja muistelmia!

Äänestä

Tontti ja sähköliittymä olemassa olevat maksavat jo paljon, rakennusten arvo hyvillä tieliikenneyhteyksin nostaa arvoa lisää.

Äänestä
  • Kannattaa aina huomioida kiinteistönarvossa.

    Äänestä

Vesi- ja lämmitysjärjestelmiä tulee tarkastella ja niiden kuntoa, elinkaarta arvioida lämmityskuluineen?

Äänestä

Koulun tontit yleensä suuria, lisämaatakin voi yleensä hankkia ympäriltä, riippuu maa-alueitten omistajista. Tontille sopii rakentamaan paljon uudisrakennuksia lisääkin!

Äänestä
  • 🥰😁🤩

    Äänestä

  • Perheelle riittää temmellyskenttää! Perheenlisäystä yhtä paljon kuin oli koululaisia, 14 lasta pitää hankkia koululla asuvan? Suurperhe.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Perheelle riittää temmellyskenttää! Perheenlisäystä yhtä paljon kuin oli koululaisia, 14 lasta pitää hankkia koululla asuvan? Suurperhe.

    🎅👸🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♂️🚶‍♂️🚶🧍

    Äänestä

Ontojärven Hotelli!

Äänestä

Ihan hyvä!

Äänestä
  • Hietaperän koulu kauniilla Paikalla.

    Äänestä

🦌🦌🦌🐻🐻🐻🦫🦔🦆🦆🐦🐦🌲🌲🌳🌳☘️☘️

Äänestä
  • Luonto lähellä!

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Luonto lähellä!

    Pannukahvia voi keitellä sisällä tai ulkona, vieraillekin. Nokipannukahvit kruunaa päivän.

    Äänestä

10 minuutin ajomatka keskustasta, todella lähellä!

Äänestä
  • Pian perillä.

    Äänestä

Kyllä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulin että Kuhmossa Hietaperän ja Lentuan koulut ovat tulossa myyntiin. Missä nämä myynti-ilmoitukset julkaistaan? Etenkin Lentuan koulu kiinnostaa hyvin paljon. Onkohan missä kunnossa? Tarvitseeko paljon tehdä muutoksia liikuntarajoitteisille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu