Ken lie tämä joka saanut vainoamisesta tuomion käräjillä,jonkun lapsen nauruhymiöstä alkanut ja jopa lastensuojelu ilmoituksen tehnyt,onneksi alkaa paljastua suojelijoiden oikeat kasvot,täysin sairasta sakkia.
Himosuojelija
8
717
Vastaukset
- Anonyymi
No kyllähän nämä on syntymässä säikähtäneitä kaikki,jos mieli järkkyy toisten harrastusten takia niin että täytyy alkaa vainoamaan,on syytä hakeutua hoitoon.
- Anonyymi00002
kyllähän ne huvikseen tappajien jo lapsena tappamaan opetetut ja tappamisesta säikähtäneet penskatkin vainota osaa elämän puolustajia, kun on järki, sielu, omatunto, empatiakyky ja myötätunto eläinten kärsimyksille jo varhain mennyt ja joutuneet näkemään ja kylvämään pelkkää kuolemaa----- netissä sitten jahtaavat heittelemässä kiviä ja nauramassa kärsivien eläinten ja heidän puolustajiensa niskaan---- mutta elämän puolustajahan se on se suurin rikollinen aina kun ei lakikaan elävää elämää puolusta vaan vain näitä tunnottomia tappajia ja niiden psykoja penskoja, jotka sitä hoitoa oikeasti tarvitsee
- Anonyymi00004
tappaminen EI KOSKAAN voi olla harrastus- se on aina TAPPAMISTA, toisen elävän olennon vastentahtoinen hengenriisto ja rikos jo sinällään
jos kutsut tappamista harrastukseksi niin jotain on päässäsi kyllä pahasti vialla, ja hoidolle tosiaan tarvetta
- Anonyymi00003
Suomen laissa eläin on esine, väline, objekti, omaisuutta. Eläin on pelkkää orjuutettua omaisuutta ihmisen omille narsistisille tarpeille. Jos eläimiä puolustat kovaan ääneen tappamiselta, rääkkäämiseltä, ilkkumiseslta, nauramiselsta, hyväksikäytöltä, raiskaamiselta ja kiusaamiselta, niin olet se suurin ja pahin syntipukki ja pahantekijä, jonka päälle saat sylkeä vahingoniloisesti kaiken räkäsi taputuksien ja aploodien kera.
Suomi on luonto- ja eläinvihaajien maa, jossa eläimillä ei ole mitään oikeuksia edes oikeussaleissa. Sen on moni aktivisti saanut tässä maassa jo kokea, kun eläimiä puolustaessaan häviävät aina. Se oikea rikollinen taas pääsee aina pälkähästä, kun sitä suojelee eläinten suhteen täysin riittämätön laki, elinkeinot, metsästysmafia ja koko yhteiskunnallinen rakenteellinen väkivalta, joka levittänyt lonkeronsa joka paikkaan ja joka juurikin eläinten huvitappamista ja kaikkea hyväksikäyttöä ihailee.
On se kumma että kun laitat tappavan metsästysaseen lapsen kouraan jo 9v iässä niin se ei ole lapsen henkistä pahpinpitelyä, pettamista raakaan väkivaltaan, mutta jos vaadit 15v nuorat naista vastuuseen moraalittomista teoistaan niin se on heti lapsen kunnian loukkaamista, vaikka 15v ei enää mikään pikkulapsi enää edes ole, vaan teini-iässä oleva NUORI.
Tämä 15v halveerasi ja loukkasi itse ELÄINTEN KUNNIAA todella röyhkeästi.
MIKSI? Mitä sen psyykelle oli tapahtunut, että sellaista halusi tehdä ?
Oikeusoppineet ei nekään osaa aktivisteja puolustaa, eivät edes eläimiin liittyvistä laiesta tai aktivismista mitään tiedä. Ovat avustajina surkeita ja jälkeenjääneitä, jopa eläköityneitä muistihäiriöisiä ymmärtämättä enää mistään mitään. Eivät edes yritä kunnolla perehtyä asioihin ja parempaan puolustukseen vaan tahtovat netota omaan pusssiinsa, kun luulevat kyseessä olevan helppoa rahaa. Olisiko vastaajan pitänyt joka päivä höykkyyttää avustajaansa ottamaan asioista selvää ja pyytää tekemään työnsä kunnolla? Tämä avustaja ei edes lukenut sitä puoltavaa materiaalia, mitä vastaaja sille lähetti.
Koko oikeudenkäynti oli juosten kustu ja lopputulos täysin väärä. Syyttömästä tehtiin syyllinen, vaikka syyllinen oli se, joka alunperin nauroi ja kiusasi nauruhymiöllään viattomia puolustuskyvyttömiä eläimiä, myös muitakin eläimiä puolustavia kuin tätä ihmisvastaajaa. Tämä "loukattu" teki samaa toisellakin eläimiä puolustavalla foorumilla jo aiemmin ja oli sielläkin saanut heti sapiskaa.
Onko näistä jo varhain eläinten tappamiseen opetetuista lapsista tullut häiriintyneitä narsistisia psykopaatteja? Ulkomaiset tutkimukset ainakin ovat siihen tulokseen usienkin tulleet. Myös kansainvälinen lastenjärjestö UNICEF kieltää lapsen asettamisen näkemään ja kokemaan eläimille aiheutettua väkivaltaa, mitä nykyaikainen eläinten huvitappaminenkin on. Miksi kieltoa ei noudateta?
Suomessa ei kukaan koskaan joudu eläinrääkkäyksestä edes vankilaan, vaikka olisi kiduttanut 200 lehmää navetassa kuoliaaksi tai polttanut 1600 sikaa huolimattomuudessaan elävältä. Kaikesta eläinrääkkäyksestä saa korkeintaan sakkoa ja parin vuoden eläintenpitokiellon, jota kukaan ei edes valvo. Operaatio Savukukon rikolliset nekin sai vain ehdonalaista.
Eläin on pelkkä hyödyke jota tehotuotantokin manipuloi, rääkkää ja raiskaa pahemman kerran koko ajan estäen kaikki lajinmukaiset tarpeet ja elämän. Tällaiseen järkyttävään moraalittomuuteen ja perversioihin on ihmiskunta itsensä alentanut.
Suomessa eläimiä ei puolusta kunnolla yhtään mikään tai kukaan. Mutta sellainen joka puolustaa on lainsuojaton henkipatto saman tien. - Anonyymi00005
Pysytäänpä faktoissa. Kysymys ei ollut vainoamisesta vaan 15v teinin ( EI LAPSEN!) kunnianloukkauksesta. sen jälkeen kun se itse oli ensin loukannut eläinten ja eläinten puolustajan työtä ja kunniaa.
- Anonyymi00006
Ilkkujille ja ilveilijöille tiedoksi:
Kyseinen "rikollinen" ei kärsinyt rahallisista rangaistuksista yhtään mitenkään, eikä ole menettänyt penniäkään tämän oikeudenkäynnin takia. Kyseessä on henkilö, jolle raha ja omaisuus ei ole koskaan merkinnyt yhtään mitään vaan täysin muut, toisenlaiset asiat. Nimittäin oma vapaus, moraali, eläinten vapaus ja oikeudet.
Koska hän on koko ikänsä ollut niin sanotusti vapaaehtoisesti vaatimaton, omaten myös yhden Suomen pienimmistä hiilijalanjäljistä elämäntavallaan, ollen samalla täysin varaton köyhä kansaneläkeläinen, niin mitään seurauksia ei hänelle tästä täysin vääräoppisesta, ala-arvoisesta keissistä ole tullut.
Toisin kuin tytön vanhemmille, joiden ilmiselvä rakkaus rahaan tuli tämän oikeudenkäynnin aikana erittäin selväksi ja mahdollisesti myös kalliiksi. - Anonyymi00007
YK, Unicef ja lasten oikeuksien sopimus tuomitsee lasten altistamisen kaikelle väkivallalle, myös eläimiin kohdistuvalle huvitappamiselle. Puolassa lasten ottaminen mukaan metsälle on tämän takia kokonaan kielletty.
UNITED NATIONS RECOGNIZES CHILDREN`S RIGHT TO BE FREE FROM EXPOSURE TO VIOLENCE AGAINST ANIMALS
https://www.humaneworld.org/en/blog/un-recognizes-childrens-right-be-free-exposure-violence-against-animals?utm_source=facebook&utm_medium=social-media&utm_campaign=addtoany
Puola kieltänyt lasten opettamisen huvitappamaan kokonaan.
https://zakazpolowania.pl/aktualnosci/ban-on-hunting-with-children/
https://elaintenystava.fi/2018/10/24/lapset-metsalla/
"Kansakunnan suuruutta voidaan arvioida sen mukaan, miten sen eläimiä kohdellaan" - Mahatma Gandhi - Anonyymi00008
Tule tutustumaan kuumiin tyyppeihin heti! https://Shawn.hoty.lat/Shawn#/?/?/wripfnn3w
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118043Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4287209SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1975476Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1364410Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en794348Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal984277Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103992Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03680Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132540Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema182146