Riikka sivalsi madonlukuja!

Anonyymi-ap

Kansan valitsema arvostettu valtionvarainministeri Riikka Purra laukoi tänään Oulussa totuuden haittamaahanmuuton todellisuudesta ja Suomen karmeasta talouden tilasta. Roskavasemmisto huutaa päivittäin Palestiinan asiaa eikä suomalaisten hyvinvointi ja terveys kiinnosta. Puhumattakaan hyvinvointivaltion tulevaisuus. Huumeiden käyttäjiä pitäisi paapoa käyttöhuoneilla, pridettää ja ajaa viimeisetkin isotuloiset veronmaksajat Suomesta ulos himoverotuksella. Se ei meille tolkun ihmisille käy!

13

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa on kaksi täydellistä sivaltajaa, Mestari ja Riikka.

    • Anonyymi

      Persut on ite ottaneet ennätysmäärän velkaa ja hallukka on sivari, aviorikkoja ja yliopiston paskahuusin vahtimestari.

    • Anonyymi

      Kyllä se vaan tämä käy. Pitää vaan sopeutua ja tottua tavoille. Tarvitsemme kulttuuria, huumet ovat jo osa yhteiskuntaa ja prideilukin on trendikästä. Kyllä tähän on jo tottunut.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        No tuo ei kyllä ole mikään valtaosa, pysypä asiassa.


    • Anonyymi

      Valtiovarain ministerit ovat aina olleet suosittuja. :D

    • Anonyymi

      itse on katastrofi.

      hän laukoi tuutillisen kakkaa. Siinäpä makustelette onnessanne.

    • Anonyymi

      Missä viipyy Riikan tilaama tutkimus maahanmuuton kustannuksista Suomelle per vuosi eli veronmaksajille?

    • Anonyymi

      Ei kiinnosta huono osaisten kykyttäjä persut.

      • Anonyymi

        Tarkoitit varmaan edellistä hallitusta joka syyti köyhien rahat ulkomaiden kansalaisten hyväksi.


    • Anonyymi

      Miksi teille sitten käy heikko osaisten ja työttömien kyykyttäminen ja juuri kaikkein huonoimmin meneviltä leikkaaminen?????????

      • Anonyymi

        Kyykystä on hyvä ponnistaa kohti töitä ja parempaa tulevaisuutta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      71
      7133
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      84
      5674
    3. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      39
      3806
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      111
      2935
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      95
      2774
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      42
      2750
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      13
      2061
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1796
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      237
      1676
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      156
      1404
    Aihe