Käytöksen kultainen kukka

Anonyymi-ap

Mölyapinoitako kaupassa ?? huh,ei sentään koululaisia,noita äidin ja isän pikku koululaisiahan ne,, miksi ne kauppaan on tulleet HUUTAMAAN ,,? vaikka mitään asiallista sanottavaa ei tunnu olevan,suurin osa on ihan asiallisesti tulleet ostamaan sen jokapäiväisen sipsi/karkki pussin ja se terveysjuoman tietenkin kun kouluruoka on yäk !!!Mutta ,,joillain ei ole kaikki kohillaan,puhutaan huutamalla,tai huudetaan muuten vain,,huomiotako haetaan? eikö ole kaikkien kotona annettu eväitä käyttäytymiseen ns,"ihmistenilmoilla"? tulee mieleen onko kotona jokin jäänyt unholaan,minkälaisten vanhempien kasvattamia?? Koulun tehtävä EI ole antaa kaikkea,oppia pitää saada pienestäpitäen KOTONA.

20

1903

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei. Lapsissa ja nuorissa on tulevaisuus eli olemme lopullisesti tuhon tiellä. 👎

    • Anonyymi

      Just

    • Anonyymi

      Pitää esittää ihtiää isompaa ku sitä ollaa nii kuitenni jo melekee yläasteela

      • Anonyymi

        Kuhmo Face vöki voisi kanssa miettiä luokkakuvien julkaisia. Eiole lupaa kuvissa olevilta.
        Lisäksi jos oikein tarkkaan miettiin niin kuvissa on lapsia.
        Eikä äly riitä sen vertaa että julkaisisivat vain Pajakkakoskesta kivi kuvia.
        Tuon rikoksen voi rinnastaa Google auton julkaisemiin kotirauhan rikkoviin kuviin mutta yksityisyyden suoja.
        Röykein on tämä sälli joka julkaisi oman öitinsö, oli kait vuoden opettajana, luokan kuva. Eiedes itse ollut kuvassa. Voi järjen jättiläistä.


    • Anonyymi

      Ei ole varmaan ole ollut älliä isommin äidinkielessä, kun tulee virheitä enemmän kuin maahanmuuttajilla yhteensä. 🤷‍♀️👎

    • Anonyymi00007

      Ei se mitään jos lapset kun aikuinen mies käyttäytyy luin lapsi ajaa autolla kiireesti rappujen eteen kiusatakseen ja ahdistellakseen toista Liekkö saanut kiksit.

      • Anonyymi00014

        Käytöstavat puuttuvat kokonaan henkilöltä ei mitään kunnioitusta toisia henkilöitä kohtaan.


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        Käytöstavat puuttuvat kokonaan henkilöltä ei mitään kunnioitusta toisia henkilöitä kohtaan.

        💩💩


      • Anonyymi00018
        Anonyymi00017 kirjoitti:

        💩💩

        Jus näin!¡


    • Anonyymi00008

      Joko pitäisi ihan vakavasti harkita persupuolueen lakkauttamista, persukodista nämä ongelmat johtuu

      • Anonyymi00009

        Justiinsa näin. Persut ehtii syytä aina muista kun pitäisi katsoa peiliin. Tämä tällainen käyttäytyminen sitten perityy opittuna jälkikasvulle kuin myös se perityvä persoonallisuushäiriö ja narsismi.


      • Anonyymi00021
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Justiinsa näin. Persut ehtii syytä aina muista kun pitäisi katsoa peiliin. Tämä tällainen käyttäytyminen sitten perityy opittuna jälkikasvulle kuin myös se perityvä persoonallisuushäiriö ja narsismi.

        Näyttää olevan kummatkin luonteen vajavuudet.


    • Anonyymi00010

      Älkää viittikö vanhat tuhnut täällä kitistä,samanlaisia rakkeja ootte itekki pentuna ollu. Antaahan nuorison mennä ja mekastaa. T. M. Marttanen

    • Anonyymi00011

      Kyllä nykyajan lapset on kurittomia. Se kotikasvatus?

    • Anonyymi00012

      Se on se lopputulos,kun sukulaiset keskenään alkaa lisääntymään🙃

      • Anonyymi00013

        Eiköhän tässä pärjäillä!!


    • Anonyymi00015

      Voivat olla myös ulkopaikkakuntalaisten lapsia, monesti kaupungeissa enämpi rauhattomuutta.

    • Anonyymi00016

      Ei aina ole lapsissa vika.Näitä löytyy aikuisistakin..

    • Anonyymi00019

      Kyllä Kuhmossa on omasta takaa kurittomia lapsia!ei tartte muun paikkakuntalaisia olla..

    • Anonyymi00020

      Merimakkaroita vaipoissa ✔️. Sun saunassa ☝️😐! Kvartti portaikko Scholl SKSL CIA al viskit dB Lidl näy öpdco ryöstäen SF Clifford!!! Vetää töissä horsebicciä... Tapahtuu suojaamattoman yhteyden palvelimeen.. Ahh hienon näköinen tuo oikea!!! Mustan kissan paskut suuhun?!? Vaa aika ikävää tappaa suomen presidentti!?! Varmuuskopiona ties missä tapaamisissa niin

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      808
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      776
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe