Näyttävä suoritus täysin turhaan, arvaa harmittiko?
Monta päivää jo kohuttu tapaus vailla mitään totuuspohjaa - niin luulitteko sieltä löytävänne nyt savuavan aseen ja kytevän palopesän?
Turhaan, aivan turhaan mä sieltä hamuan drooneja ja muutakaan - eivät ne siellä ole tuskin koskaan on ollutkaan - vaan ne on ihan muissa varjoaluksissa. Tällä vaan koetettiin hämätä viranomaisia - ja taas menivät lankaan.
Mutta saavathan siinä viranomaiset keikkapalkkiot ja päivärahat ja varmaan yötkin valvovat täysin turhaan.
Kalliiksi tulee veronmaksajille tuollainen tyhmyys.
Mutta eihän siinä mitään uutta ole.
Tulli ja rajaviranomaiset VAN DOLPHIN
5
170
Vastaukset 5
- Anonyymi
Onko sulla sisäpiiritietoa? Kerro kaikki?
- Anonyymi
Noo, onpahan ainaskin sen verran, että hulluinta oli lähtee sinne alukselle yleensä - tietämättä, tuntematta sen kummemmin laivaa. Se on nimittäin tuollainen alus melkoinen labyrintti, ettei sitä ihan tunnissa ja kahdessa käydä läpi ja todeta, että kaikki kunnossa, ei löydetty mitään. Sen olis voinut sanoa nousematta laivaan.
- Anonyymi
Mut kun on vehkeet, tekniset laitteet joilla saa paljastettua tiettyjä laitteita, rajavartijoilla ja tullilla on sellaisia, niin kyllä tavaroita löytyy. Se syy miksi maarajojen kautta tulee salakuljetettua tavaraa on se, kun joka ikistä rekkaa ja ajoneuvoa ei millään ehditä tarkastaa kunnolla, joku pääsee pälkähästä joskus.
- Anonyymi
Palataan asiaan kun tulee uudestaan....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510