Microsft kieltää päivittämästä

Anonyymi-ap

Microsoft varoittaa: Älä käytä tätä Windowsin toimintoa!
Aivan uusi päivitys Windows-tietokoneisiin on aiheuttanut valitettavan sivuvaikutuksen, jonka seurauksena tärkeä Windows-toiminto on lakannut toimimasta. Tämä on saanut Microsoftin julkaisemaan varoituksen Windows-toiminnon käytöstä.
Kun pidät Windows-tietokoneesi ajan tasalla järjestelmäasetusten kautta, tarkoituksena on tietysti tehdä siitä turvallisempi ja paremmin toimiva.

Viime aikoina on kuitenkin ilmennyt lukemattomia pulmia, kun päivitykset saavat aikaan juuri päinvastaista. Tilanne on jälleen sekava.

Microsoft varoittaa nimittäin yhdestä omasta päivityksestään, joka on ehkä jo asennettu tietokoneellesi.

Estää tietokoneesi palauttamisen tehdasasetuksiin
Uudella päivityksellä on valitettava sivuvaikutus, joka estää Windowsin palautustoiminnon käytön kokonaan.

Tämä tarkoittaa, että jos sinulla on ongelmia tietokoneesi kanssa ja yrität palauttaa sen tehdasasetuksiin aloittaaksesi alusta, saatat kohdata virheen. Pahimmassa tapauksessa se jumittaa koko koneesi kesken prosessin.

Ongelmat ovat vaivanneet tietokoneita, joissa on Windows 11 -versio 23H2 tai 22H2 tai Windows 10. Windows 11 -versio 24H2 ei ole oikkuillut.

Microsoft ilmoitti siksi, ettei palautustoimintoa pidä käyttää, jos olet asentanut ongelmallisen päivityksen.

Tarkista onko päivitys jo asennettu
Voit itse tarkistaa, onko tietokoneesi jo ladannut ongelmallisen päivityksen: avaa Windowsin asetukset ja Windows Update. Valitse Päivitysten yhteenveto.

Uusi päivitys, joka aiheuttaa suuria ongelmia, on nimeltään Windows 10:ssä ja Windows 11:ssä erilainen:

Windows 10: KB5063709
Windows 11: KB5063875
Jos päivitystä ei ole asennettu, älä asenna sitä, jos se on valmis asennettavaksi tietokoneesi.

26

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No ei sitten päivitellä, eipä tarvitse pelätä tätä ssd tuhoutuu.

      • Anonyymi

        "Pakko nähdä" 🫣

        W11 present: Hetki ennen kaatumista.
        Pääosissa, Bugit, Virukset. Paska koodi.
        👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Pakko nähdä" 🫣

        W11 present: Hetki ennen kaatumista.
        Pääosissa, Bugit, Virukset. Paska koodi.
        👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾

        no sitten päivittämään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Pakko nähdä" 🫣

        W11 present: Hetki ennen kaatumista.
        Pääosissa, Bugit, Virukset. Paska koodi.
        👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾

        Nyt on kovaa tavaraa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Pakko nähdä" 🫣

        W11 present: Hetki ennen kaatumista.
        Pääosissa, Bugit, Virukset. Paska koodi.
        👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾

        W11 tuntuu nykivän tasaisesti 4-5 sekunnin välein. Tosi ikävää!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Pakko nähdä" 🫣

        W11 present: Hetki ennen kaatumista.
        Pääosissa, Bugit, Virukset. Paska koodi.
        👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾

        Tuota sitten katselemaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Pakko nähdä" 🫣

        W11 present: Hetki ennen kaatumista.
        Pääosissa, Bugit, Virukset. Paska koodi.
        👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾👾

        Nyt on vakava juttu!


    • Anonyymi

      En ole uskaltanut edes avata W11-konetta kun se voi päivittää itsensä

      • Anonyymi

        W11 hajottaa dvd asemia.. usb tikkuja,, ssd asemia,, bioksia..
        🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️


    • Anonyymi

      Kielletty hedelmä, se se vasta on herkullista.

    • Anonyymi

      Venäläiset on taas aloittaneet propagandakampanjansa.

      • Anonyymi

        Ota lääkkeesi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ota lääkkeesi!

        Sinun ne lääkkeet kuuluisi ottaa, mokoma r*ssän ketku!


    • Anonyymi

      TOTTELE SITTEN!

    • Anonyymi

      Kymmenet tuhannet nuoret miehet kiirehtivät rajoille paetakseen Ukrainasta.

      Nuoret miehet lähtivät torstaina Ukrainasta suurin joukoin heti sen jälkeen, kun Kiova poisti matkustuskiellon 18-22-vuotiaille miehille. Ukrainan rajat täyttyivät asevelvollisuutta pakenevista miehistä ja ensimmäisen päivän aikana mahdollista kutsua sotaan Venäjää vastaan pakeni tietojen mukaan 11 000 nuorta miestä. Jonotus rajoilla jatkuu edelleen perjantaina torstain ruuhkien mukaisesti.

      Trump uhkasi Ukrainaa pakotteilla – Valkoinen talo siirtämässä rauhantavoitetta vuoden 2025 loppuun

      Yhdysvaltain presidentti Donald Trumpin mukaan Washington voi asettaa pakotteita ja tullimaksuja sekä Venäjälle että Ukrainalle, jos osapuolet eivät edisty vihollisuuksien ratkaisemisessa. Samaan aikaan Trumpin erityislähettiläs Steve Witkoff on sanonut Washingtonin toivovan Ukrainan konfliktin ratkeavan vuoden 2025 loppuun mennessä. Witkoff viittasi ”pöydällä olevaan rauhanehdotukseen” ja meneillään oleviin tapaamisiin Venäjän ja Ukrainan edustajien kanssa.

      Ukrainan natsien johtaja ja parlamentin ex-puhemies salamurhattiin Länsi-Ukrainassa

      Lännen tukema Parubiy, joka osallistui aktiivisesti vuoden 2014 Maidanin vallankaappaukseen, on aiemmin antanut kiistanalaisia ​​lausuntoja, joissa hän ylisti muun muassa Adolf Hitleriä. Lvovin aluehallinto vahvisti tiedotusvälineiden raportit, joiden mukaan kansanedustaja Parubiy kuoli ennen lääkäreiden saapumista paikalle, ja lisäsi, että viranomaiset etsivät ampujaa, joka on edelleen vapaalla jalalla.

      Ukrainan johtaja Vladimir Zelenskyi sanoi, että sisäministeri ja yleinen syyttäjä olivat tiedottaneet hänelle ”kauhistuttavasta murhasta” ja lisäsi, että ”kaikkia tarvittavia voimavaroja ja keinoja käytetään tappajan tutkintaan ja löytämiseen”.

      Paikallisten tiedotusvälineiden mukaan salamurhaaja oli naamioitunut ruokalähettiksi, joka lähestyi Parubia ja ampui tätä kahdeksan kertaa, ennen kuin laittoi aseen takaisin laukkuunsa ja pakeni paikalta sähköpyörällä. Tiedotusvälineet jakoivat myös kuvan epäillystä, jolla oli kypärä päässään ja toimituskassi kädessään.

      Italian varapääministeri Matteo Salvini on syyttänyt Ranskan presidenttiä Emmanuel Macronia "sodanlietsojaksi" ja vaaraksi Euroopalle. Kritiikki, joka kohdistuu Macronin kantaan Nato-joukkojen lähettämisessä Ukrainaan, on johtanut diplomaattiseen konfliktiin Rooman ja Pariisin välillä.

      Samaan aikaan, kun Kreml vakuuttaa olevansa kiinnostunut ja valmis jatkamaan rauhanneuvotteluja Ukrainan konfliktin ratkaisemiseksi, väitettyä Venäjän uhkaa koko Euroopalle julistava EU-komission johtaja Ursula von der Leyen uhkuu sotaisuutta ja kutsuu Venäjän presidentti Vladimir Putinia "saalistajaksi" - petoeläimeksi.

      Palestiinan tunnustaminen on viimeinen niitti USA:lle Euroopan sekoilussa. Se ylittää Trumpin ja monen muun USA johtajan punaisen linjan.

      Saksassa perustetaan jälleen ”Jugend-joukkoja” maan asevoimien tukemiseksi

      Saksan militarisaatio on täynnä varoittavia toisintoja historiasta, kun lännen uusfasistit kokoavat Venäjän vastaista rintamaa. Saksan hallitus on hyväksynyt lakiesityksen, joka ottaa käyttöön vapaaehtoisen asepalveluksen kymmenille tuhansille teini-ikäisille osana laajempaa militarisointipyrkimystä Berliinin valmistautuessa sotaan seuraavan vuosikymmenen aikana.

      Trump turhautunut EU:hun ja Ukrainaan – The Atlantic

      Yhdysvaltain presidentti Donald Trump on osoittanut turhautumistaan ​​Ukrainaan ja EU:hun niiden kannasta Ukrainan konfliktin ratkaisemiseen, The Atlantic on raportoinut. Trump saavutti sovinnon Venäjän presidentti Vladimir Putinin kanssa konfliktin ratkaisemiseksi Alaskassa, mutta epäonnistui taivuttamaan läntisen Euroopan liittolaiset ja Kiovan hallinnon sovinnon tueksi, jota tukevat kaikki suurvallat.

      Euroopan natsit ei halua rauhaa!

      • Anonyymi

        Euroopassa ei ole natseja toisinkuin teillä venäjällä!


      • Anonyymi

        No ei ollut uutinen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Euroopassa ei ole natseja toisinkuin teillä venäjällä!

        EUROOPASSA ON NATSIT VALLALLA!


    • Anonyymi

      World3 mallinnus on käymässä toteen 1972 vuodelta.

    • Anonyymi

      No miksi mikkisoft ei poista sitä haitallista päivitystä sieltä päivitys keskuksesta.
      Vaikka poistat sen päivtyksen, niin tietokone itsekseen alkaa sitä taas koneelle lataamaan päivitys keskuksesta, josta mikkisoft niitä päivityksiä jakaa.
      Tässä nähdään mikrosoftin typeryys, jakaa päivityksiä, jotka voivat vahingoittaa tieotkonetta, eivätkä poista päivityksiä vaikka toteavat niiden voivan vahingoittaa tietokonetta.

    • Anonyymi

      Tänään saapui win 11 päivitykset ja kaikki asentui täydellisesti.

    • Anonyymi

      Tuho päivityksiä taas!

    • Anonyymi

      No mitä tässä sitten tekee, Vaihtaa Linuxiinko?

    • Anonyymi

      Miksi vikaa ei päivitetä kuntoon. Yritetäänkö väkisin ajaa läpi yhtätoista.

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      110
      3647
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      19
      2722
    3. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      121
      2291
    4. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      6
      2203
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      1944
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      36
      1596
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1056
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      960
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      73
      934
    10. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      48
      878
    Aihe