KUMPI?

Elikkä miun ongelma on tämmöine.. Asun Rovaniemen lähel olevassa pikkukyläs jonka lähellä ei ole kui 1 kyläkauppa (jos ei mennä rovaniemen keskustaan). Siellä kaupas on levyhylly jossa on Britney Spearsin kokoelma levy ja Christina Aguileran se Stripped. Miun ongelmani on siis se että kumman mie otan? Kummas o paremppii kipaleit? toivon et sie ja teitit vastaisitte.
4270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suosittelen Britneyn kokoelmaa...se ois ainaki monipuolisempi...oon kyllä aika puolueellinen, ku oon Britneyn fani :) mut ei Christinakaan huono oo...jos tykkäät tanssittavasta musasta, voi Britney olla parempi valinta...päätös on kuitenki sun! :)

Äänestä
  • Kittos siulle kommentist! Miepä taijan ostaa sen Britney kokoeleman..!

    Äänestä

  • RiNcEsS kirjoitti:

    Kittos siulle kommentist! Miepä taijan ostaa sen Britney kokoeleman..!

    laulavat nykyän niin erillaista musiikkia ettäon paha mennä valitteen siitä väliltä.tanssimusan ystävänä suosittelen britney spearsia mutta mikäli etsit vähänkin rokahtavampaa radio-jamenomusaa niin on agilera oikea valinta. tuolta chrissen strippediltä löytyy myös monia rauhaLLISIA BALLADEJA. itse omistan sen! ja oli stripped suurempi kassamenestys kuitenkin maailmalla kuin kokoelma ala carte britney!

    Äänestä

Itselläni on Stripped.

Ainakin kappaleita siinä taitaa olla enemmän? Suosittelen ettet osta kumpaakaan, vaan hankit levyt halvalla kun vierailet jossain kaupungissa. Britneyn levyt on kai jotain 5-12 € käytettyinä vaihtarissa? Toinen vaihtoehto on tilaaminen jostain netti-myymälästä. Mielestäni Britneyn ja Christinan musiikki on niin erillaista ettei vertailuja pahemmin kannata tehdä, yksi tykkää Britneyn ja toinen Christinan musiikista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RiNcEsS kirjoitti:

Elikkä miun ongelma on tämmöine.. Asun Rovaniemen lähel olevassa pikkukyläs jonka lähellä ei ole kui 1 kyläkauppa (jos ei mennä rovaniemen keskustaan). Siellä kaupas on levyhylly jossa on Britney Spearsin kokoelma levy ja Christina Aguileran se Stripped. Miun ongelmani on siis se että kumman mie otan? Kummas o paremppii kipaleit? toivon et sie ja teitit vastaisitte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu