Kylpyhuoneessa on käsienpesualtaan hana vuotanut kahvan alta jonkun aikaa. Vain silloin kun hana on auki lämpimällä puolella ja aivan vähän. Nyt olen kuitenkin huomannut, että kun hana on kiinni tuntikausia, niin kahvan alta vuotaa sen jälkeen avatessa melko paljonkin vettä. Ihan kuin vettä kertyisi jotenkin kahvan alle, kun hana on kiinni. Voiko se olla mahdollista?
Ei kai tällainen voi aiheuttaa mitään vesivahinkoa? Lähdin juuri pariksi viikoksi toiselle puolelle Suomea ja mietin että kuinkahan paljon vettä kahvan alle ehtii sinä aikana kertyä ja voiko veden paine rikkoa kahvan, niin että vesi alkaa suihkuamaan sieltä? Kyse on kerrostaloasunnosta.
Voiko vesihanan kahvan alle kertyä vettä?
Anonyymi-ap
1
185
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t76971Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227823Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️71791- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien60595Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34554Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh28538- 46517
- 36512
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29509