Minulla jää usein kirja kesken ja poden siitä huonoa omaatuntoa. Joskus ei vain lähde ja kirja jää heti kesken ja joskus pääsen lähes loppuun mutta sitten ei enää kiinnosta.
Voiko kirjan jättää kesken? Tekeekö muut niin?
Saako kirjan jättää kesken?
4
199
Vastaukset
- Anonyymi
Miksei voi jättää kesken mut ei liene kovin yleistä. Pitää olla pitkäjänteisyyttä ja kärsivällisyyttä , muutama tylsä sivu ei saa lannistaa..
- Anonyymi
Minusta sen sanan kuuluisi olla pitkäjännitteisyyttä, mutta aika usein sanotaan pitkäjänteisyyttä.
Minulla on kotona useita kirjoja, jotka olen jättänyt kesken. Väkisinlukeminen saattaa joskus kantaa hedelmää, mutta luulen, että se pitemmän päälle johtaa lukuinnon lopahtamiseen kerta kaikkisesti. - Anonyymi
Totta kai saa. Jos kirja osoittautuu huonosti kirjoitetuksi tai muutoin sellaiseksi, mikä ei kiinnosta, miksi siihen pitäisi tuhlata aikaansa ja lukea väkisin loppuun asti?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648