Riikka Purra voitti 10-0 Ylen kommaritoimittaja Vaaherkummun TV:n ykkösaamussa. Hyvä Riikka ja hyvä Teemu Keskisarja - puhutte asiaa ja sen oikeilla nimillä ja se v.tuttaa vihreitä ja vasemmistoa.
Television Ykkösaamussa kommaritoimittaja yritti kaikin tavoin motittaa Riikka Purraa - epäonnistui
13
147
Vastaukset
- Anonyymi
Riikka huippuälykkäänä poliitikkona "pieksi" suvakkitoimittajan 6 - 0.
- Anonyymi
Tuo Yle-tyhjäntoimittaja on selvästi SDP:n -PERSEILIJÄ- ja PUNIKKI-Kommunisti - !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo Yle-tyhjäntoimittaja on selvästi SDP:n -PERSEILIJÄ- ja PUNIKKI-Kommunisti - !
Katsokaa Arenasta missä Sanna Marin oli saman toimittajan haastattelussa. Oli varmasti tiukemmassa haastattelussa kuin Purra. Jakso löytyy areenasta. Puhukaa sitten.
Ero vain oli siinä että Marin eikä kannattajat itkenyt täällä kuinka toimittaja kohteli huonosti.
- Anonyymi
Nuo Keskisarjan horinat ovat äärilaidan persuja varten, jotta voi uhoilla näillä keskustelupalstoilla. Keskisarja tutkijana tietää itsekin puhuvansa täyttä soopaa. Tuo persujen viimeinen ja niin tuttu oljenkorsi, maahanmuutto, otetaan aina käyttöön kun laiva näyttää olevan uppoamassa. Uskon kuitenkin, että ihmiset ovat saaneet tarpeekseen ja tämä Persujen horina on lopulta omiin muroihin kusemista.
- Anonyymi
Laitaoikeistolainen persu näkee kaikki muut ihmiset kommareina.
- Anonyymi
Jospa ette Persut uhriutuisi jälleen. Toimittaja tekee työtänsä josta sille maksetaan palkkaa. Toimittajan kuuluukin kaivaa esiin haastateltavan näkemyksiä.
Olisihan se hassua kuunneltavaa jos haastattelija ja haastateltava vain tunnin ajan kehuisivat toisiaan. - Anonyymi
Ylen toimittajat ovat alinta persekuonaa maan päällä.
- Anonyymi
Tämä valitus kuuluu äärioikeistolaiseen ajatteluun, ei koske yksin yleä on maailmanlaajuinen ilmiö. Putin on lakkauttanut mediat jotka eivät ylistä häntä. Venäjällä toimivat vain mediat jotka ovat putinmielisiä. Samoiten Tump on tyytymätön mediaan ja hänellä on omia kanavia.
Samaa haluavat Persut että Suomessa kaikki mediat olisivat kuin Suomen uutiset jotka puhuisivat vain heistä myönteisiä asioita. Väliä ei olisi sillä vaikka kaikki ei olis tottakaan, kunhan vain Persun sydän hyrräisi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä valitus kuuluu äärioikeistolaiseen ajatteluun, ei koske yksin yleä on maailmanlaajuinen ilmiö. Putin on lakkauttanut mediat jotka eivät ylistä häntä. Venäjällä toimivat vain mediat jotka ovat putinmielisiä. Samoiten Tump on tyytymätön mediaan ja hänellä on omia kanavia.
Samaa haluavat Persut että Suomessa kaikki mediat olisivat kuin Suomen uutiset jotka puhuisivat vain heistä myönteisiä asioita. Väliä ei olisi sillä vaikka kaikki ei olis tottakaan, kunhan vain Persun sydän hyrräisi.Juuri näin. Suomen perusidiootit rakastavat Putina ja Venäjää. Siellä ei ne persua niin kauheasti pelottavat vihervassarit hillu, eikä oppositiota ole vänkäämässä vastaan. Vapaata lehdistöä ei ole. Persut ajavat Venäjän mallia Suomeenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin. Suomen perusidiootit rakastavat Putina ja Venäjää. Siellä ei ne persua niin kauheasti pelottavat vihervassarit hillu, eikä oppositiota ole vänkäämässä vastaan. Vapaata lehdistöä ei ole. Persut ajavat Venäjän mallia Suomeenkin.
Suomalainen kommari YLE ei ole yleismaailmallinen ilmiö vaan supisuomalainen neuvostoajan jäänne. Kommunistit haluaa anarkiaa ja haittamamutusta.
- Anonyymi
Tämä on kyllä suurin ongelma juuri täällä Kajaanissa.
- Anonyymi
On aika heittää perussuomalaiset hallituksesta - Vanhojen puolueiden on otettava vastuu maasta, populistit ovat näyttönsä antaneet.
- Anonyymi
SDP ja Kepu on pahimpia populisteja ja mamuttajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1623556Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t213489Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo412911Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel112834HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1262733Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?1081818Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k851553Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi41518Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271396Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.211355