Laitoin hakkuut käyntiin ni tulee myyntituloja. Pellot on vuokralla mutta pidin tuet itselläni, eläkepäivien mukavaa eloa varten. metsästä saa ihan mukavan hinnan.
Metsää myyntiin
11
225
Vastaukset
- Anonyymi
Tuet on hyvä lisä eläkepäiville.
- Anonyymi
Eläke on hyvä lisä tuille.
- Anonyymi
Metsästä saa mukavasti myyntituloja.
- Anonyymi
Aloittaja lienee helsingistä?
- Anonyymi
Metsän myynti mahdollistaa kaiken kivan ostamisen, mönkkärit ja veneet yms
- Anonyymi
JA OHJAA VARAT JOHONKIN VEROPARATIISIIN , NIIN KUIN MUUTKIN ROSVOT , ONNEA ELÄKEPÄIVILLE T. YKS KATEELLINEN
- Anonyymi
höpö höpö, Kyllä ne vähät mettärahat on vähänaikaa Ossuuspankissa ja ohjautuu sieltä ihan arkipäivän kulutukseen.
- Anonyymi
Harva tajuaa, että metsästä tuleva omaisuus voi olla todella iso.
- Anonyymi
Isot on verotkin
- Anonyymi
Myyn hehtaarin vuodessa.Sillä remontoidaan,vaihdellaan auto kun sen aika on.Työrahat menee elämiseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4346163- 875470
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514467- 543996
- 783961
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309