Osataanko auttaa

Kun tuolla känny puolella ei kukaan tunnu osaavan auttaa niin osaisko sitte täällä joku perehtyneempi kertoa miten saan kännystäni kuvat tietsikalle muuten kuin sähköpostiin lähettämällä? Olen ohjelmoinut jo Connectivity Adaoter Cable C4-A2 mutta alottelija kun olen niin tarttisin neuvoja askel askeleelta että saisin ne koneelle tallennettua muulla tavalla kaapelin kautta kun se on kuulemma ilmaista!!!! Neuvokaa please!
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos ymmärsin oikein omistat jo kyseisen CA-A2 USB data kaapelin. Eli tässä asennusohjeet windows koneeseen. Kytke toinen puoli johdosta puhelimeen ja toinen koneeseen. Seuraavaksi lataa ja asenna ensin kaapelin ajuri(Seuraat asennusohjelman ohjeita):
http://nds2.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_PC_Suite_66_rel_16_fin.exe (6,46Mt)

Sitten lataat ja asennat nokia pc suite ohjelmiston:
http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_Con_Cable_Driver_150_2_fin.exe (25Mt)

Kun asennus on lopuillaan tulee valita yhteystyyppi. Valitse sarjakaapeli (serial cable).
Tämän jälkeen pitäisi kuvien siirtäminen onnistua pc suiten avulla.

(Allaolevien linkkien tiedostojen katselu vaatii acrobat readerin)
Lisätietoja CA-42 kaapelin asentamisesta:
http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Con_cable_driver_UG_fin.pdf

Lisätietoja PC-suiten käyttämisestä löytyy alla olevasta linkistä:
http://nds2.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_PC_Suite_66_UG_fi.pdf

Äänestä
  • Olen kyllä ne jutut jo asentanu www.nokia.com:sta mutta mitäs teen että saan ne kuvat sitte näkyviin kun oon johot asentanu elikäs miten toimin, mihin meen koneessa ja mitä teen??Entä puhelimessa. Mie olen kuten näät ihan alottelija! Onko se muuten ilmasta siirtää niitä koneelle?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokia 3220 kirjoitti:

Kun tuolla känny puolella ei kukaan tunnu osaavan auttaa niin osaisko sitte täällä joku perehtyneempi kertoa miten saan kännystäni kuvat tietsikalle muuten kuin sähköpostiin lähettämällä? Olen ohjelmoinut jo Connectivity Adaoter Cable C4-A2 mutta alottelija kun olen niin tarttisin neuvoja askel askeleelta että saisin ne koneelle tallennettua muulla tavalla kaapelin kautta kun se on kuulemma ilmaista!!!! Neuvokaa please!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu