Perussuomalaiset ja Suomen puolustajat VIDDUUN IlkkaPohjalaisesta

Anonyymi-ap

IP päätoimittaja sanoo ettei tilaajiin kaivata enää yhtään perussuomalaista vaan heistä kuuluu päästä eroon sillä onhan IP nykyään vihervasemmston pää-äänenkannattaja.

https://ilkkapohjalainen.fi/kolumnit/on-aika-heitt%C3%A4%C3%A4-perussuomalaiset-hallituksesta-vanhojen-puolueiden-on-otettava-vastuu-maasta-populistit-ovat-n%C3%A4ytt%C3%B6ns%C3%A4-antaneet

Suomi on helpompi tuhota ja täyttää halvalla orjatyövoimalla ilman perussuomalaisia eikä heitä siksi kaivata enää Ilkan lukijoiksi.

8

218

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kovista päätöksistä ja niiden tarpeesta on jauhettu vuositolkulla. Nimenomaan jauhettu.

      Seuraava kova päätös on heittää IlkkaPohjalainen roskiin. Ei tätä lue enää kukaan hiukankaan tolkuissaan oleva.

    • Anonyymi

      Seinäjokisten lehti jota ne ei enää edes omista kun se myytiin oululaiselle Kalevalle ja lehti nykyään täynnä uutisia Oulusta.

    • Anonyymi

      Melkone riidankylväjä tuo Peräseinäjoen pikkumies natsi-Mantila.

    • Anonyymi

      PS persut on ollut kokoomukselle vain välttämätön työkalu saavuttaa omat ja EK:n tavoitteet. Orpo on antanut Purran häsätä leikausten kärkinimenä välttäen likasangon kaatumista omaan ja kokoomuksen päälle. PS persut menivät tähän ansaan, josta ulostuloa ei ole.

      • Anonyymi

        Eiköhän kaleva pian vaihda päätoimittajan. Mitä tuollainen sitä paitsi kuuluu maalintalehdelle. Keskittyisi maakunnan asioihin.


    • Anonyymi

      Missä kohtaa kirjoitusta on tuollainen lause? Ei kyllä löydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      1355
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      911
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      885
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      85
      799
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      727
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      592
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      591
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      567
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      557
    10. 48
      547
    Aihe