Nyt on kaikki hyvin

Anonyymi-ap

Vihdoinkin on kaikki hyvin. Ei yhtään valitusta kunnan toiminnoista pitkään aikaan kun Elomaa on päättämässä. Keskustelupalstakin on vaiennut.

Ihanaa!

4

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa olen itsekin ihmetellyt, että miten kunnan, ja kunnan luottamushenkilöistä sekä viranhaltioista ei ole kuulunut enään pitkään aikaan mitään valittamista. Loppupäätelmänä tulee mieleen että aikaisemmat tällä palstalla pääasiassa negatiivista kirjoittaneet istuvat nyt jollain palleilla kunnan päättävissä elimissä, ja eivätkä heidän ”opetuslapsensakaan” nyt keksi mitään kirjoitettavaa, kun pääpäsmärit istuvat itse siellä minne aikaisemmin hyvin negatiivinen palaute Suomi-24:lla annettiin.

    • Anonyymi

      Yhdellä opetuslapsella lienee korkki auki, kun outoja somessa kynällä piirtelee.

    • Anonyymi

      Hyvin erikoista oli se, että tarkastuslautakunta nieli yksimielisesti hyvin vajavaisen sidonnaisuusselvityksen, siellä on sentään toinen seriffeistä pilkun paikkaa valvomassa.

      • Anonyymi

        Oliko yhtä vajavainen kuin sinä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      115
      2983
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      60
      2132
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2097
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      65
      1818
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1652
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1446
    7. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1053
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      75
      1045
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1011
    10. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      1008
    Aihe