Nyt onkin jännää luvassa kun työtön saa vielä lisää🐽🐷 sikaa.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011463979.html
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011463979.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eihän tuosta ole haittaa kuin niille jotka ei asioitaan hoida kunnolla
Ei tuossa ole kyse asioiden hoitamisesta tai hoitamatta jättämisestä vaan siitä että kansalaiset pistetään kyyläämään Stasin malliin toisiaan. Tuonnehan voi kaikki vittumaiset, vähäjärkiset, mielenterveyspotilaat ja muut persereijät oiken luvalla päästä vasikoimaan.
🇫🇮alkaa olla sairas maa kaikkine valvonta himmeleineen...
Ja miksiköhän tällaista väärinkäytön valvontaa tarvitaan, osaatko itse päätellä vai pitääkö auttaa? Itse käräytän mielelläni jonkun loisijan kun kohdalle sattuu
Aikamoista väärinkäyttöä sillä valtiolla. Pakkomielteenä saada jostakusta naisesta miesten suttura sinne töihin, jotta miehet voi ahdistella ja vetää käteen. Suoranaista ihmiskauppaa ja paritusta.
Juuri näin, kunnolliset työtätekevät ja veroja maksavat kansalaiset nukkuvat paljon paremmin kun tietävät että kelahuijarit ovat viranomaisen valvovan silmän alla
Et näytä oikei tajuavan jutun pointtia, johtuukohan siitä että pääsi on niin syvällä omassa perseessä vaiko muuten oot sivistymätön?? Kaikki Orwelilainen valvonta joka kohdistuu yksilöihin yhteiskunnassa kaventaa ja lopulta lakkauttaa kansalaisten oikeuksia, sananvapautta ja valinnan vapautta. Jos niin tykkäät siitä että joku virasto kyttää SINUN sometilejäsi niin kai se on sulle hyvä.
Onkos huono omatunto ja pelko perseessä että juuri SINUN tikitokkeja ja fasepuukkeja aletaan kyttäämään, et kai vaan ole nostellut yhteiskunnan tukia väärin perustein? Hyi hyi, sellaisesta perseilystä joutuu vaikeuksiin :D
Ei oo tiktokkeja tai facea. Omatunto on ihan vitun puhdas ja uljas😎.
Joko vedit sen pään pois??
TikTokkaaminen ja Facebookki ei vielä tarkoita, että on tosiasiallisia tuloja euroakaan. Molempia voi lisäksi tehdä huvin vuoksi aikomustakaan tienata mitenkään.
Sinua taitaa oikeasti vähän jänskättää :D