Videot ovat pelkkää illuusiota siitä, että poliisi oikeasti puuttuisi liikennerikkomuksiin. Pastersteinin julkaisemien videoiden kaltaista puuttumista ei näe liikenteessä koskana. Konstaapelejä ei saa nousemaan autosta edes kirkuva Revika, saatika mikään havaittu liikennerikkomus.
Pastersteinin liikennevideot ip-lehdissä
6
204
Vastaukset
- Anonyymi
Lian lähellä edellä ajavaa ei neuvota maksullisesti, Eikä jonon vetäjää -alinopeudella ajavaa.
- Anonyymi
Poliisin tehtävä on vaikea, jos puutut pikkuasioihin olet liian virkaintoinen nipottaja. Eikö teillä ole muuta tekemistä ?Jos et puutu olet laiska ja saamaton.
- Anonyymi
Puuttumiskynnys on havaittu rikos tai rikkomus, ymmärrätkö? Yhteiskunta ei toimi jos toimeksiannon saanut maalari ei maalaa, eikä poliisi hoida tehtäviänsä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puuttumiskynnys on havaittu rikos tai rikkomus, ymmärrätkö? Yhteiskunta ei toimi jos toimeksiannon saanut maalari ei maalaa, eikä poliisi hoida tehtäviänsä.
Niin mutta kun poliisi ei hoida tehtäviään. Sen on moni oikean rikoksen uhriksi joutunut saanut kokea. Eihän näistä verovaroilla tukityöllistetyistä jälkeenjääneistä vähä-älyisistä reppanoista ole ole tehtäviään hoitamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin mutta kun poliisi ei hoida tehtäviään. Sen on moni oikean rikoksen uhriksi joutunut saanut kokea. Eihän näistä verovaroilla tukityöllistetyistä jälkeenjääneistä vähä-älyisistä reppanoista ole ole tehtäviään hoitamaan.
Kyllä on taatelintallaajilla heikot tiedot. Jostain syystä Eduskunta on säätänyt Poliisilaissa, että poliisin on asetettava tehtävät tärkeysjärjestykseen. Ei taatelintallaaja voi tietää millä tehtävällä poliisit milloinkin ovat ja miksi he eivät puutu johonkin taatelintallaajan havaitsemaan rikokseen, tai rikkomukseen.
Jos poliisille tehdään 100 ilmoitusta rikoksista, tai rikkomuksista, mutta poliisit pystyvät puuttumaan vain 5:een, niin silloin 95 rikosta/rikkomusta jää puuttumatta. Tämänkin on Eduskunta poliisilaissa hyväksynyt.
- Anonyymi
Ei kyttiä oikeiden rikosten selvittäminen kiinnosta, haluavat vaan itse örveltää ja kaahailla maanteillä järjestämissään turhissa takaa-ajoissa. Elleivät olisi päässeet kytiksi, tekisivät niitä videoita huvin vuoksi youtubeen, rosvoaisivat ihmisiä, käyttäisivät ja levittäisivät huumeita, murhaisivat... Mafia kuin mafia, nyt vaan ollen itse lain yläpuolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va295934SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545495Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014349HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63582Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632635Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428