Kävin Puolangan laskettelukeskuksessa, joka Paljakkana tunnetaan. Ihan karmea rytöläjä, jonne kepulaiset ovat syytäneet satoja miljoonia nykyistä rahaa. Pajukko on valtaisa katsoo minne tahansa. Yhden nisäkkään näin, joka hoippasi siihen tyyliin, että oli varmasti kepuli.
Kävin paikan ainoassa ravintelissa, joka tarjoili hyvän hampurilaisen. Se oli melko kallis, mutta suoraan sanottuna helkkarin hyvä. Mehukin tuli päälle pyytämättä. Aivan erinomainen kokemus se sen sekamelskan äärellä minkä koin.
Ja tänne kynnettyyn pajukkoon ja kaikkien hylkäämään sontaläjään halutaan vielä tuulimyllyjä! Mitä kasvaa jatkossa Paljakassa jos on jo nyt tätä? Jos koko puolan luonto on jo pilattu niin huonontuuko se enää vaikkapa siitä, että koko puolankala täytettäisiin ropeleilla?
Puolankalan täytyy vaan tottua. Te tonttukansan jäsenet olette kyntäneet ja jyystäneet maaperän siihen kuntoon ettei siinä mitään pilattavaa enää ole. Ei muutama tuulimylly enää kokonaisuutta pilaa, kun kaikki vedet olette sontineet, maat auranneet ja kaikki maailman tuet nostaneet.
Kävin Paljakkalassa tuulia katsomassa
4
389
Vastaukset
- Anonyymi
Amen
- Anonyymi
Jokainen joka on yrittänyt samaa on huomannut, ettei puolankalaisia voi sivistää.
- Anonyymi
Puolangalla "sivistysjohtaja" sai kuntavaalissa vain muutaman äänen. Viisaat puolankalaiset äänestivät viisaasti viisasta pormestaria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolangalla "sivistysjohtaja" sai kuntavaalissa vain muutaman äänen. Viisaat puolankalaiset äänestivät viisaasti viisasta pormestaria.
Kepulainen sivistys johtaja sai potkut. Todiste viimeisimmässä kh: n pöytäkirjassa.
Hän haki aikanaan 3. Luokan opettajan virkaan. Ei valittu. Sen jälkeen paltamolaisen Kepun eduskunta-avustajana eli sai palkkaa kotona istumisesta.
Sitten keput istutti "johtajaksi" kepujen loppusijoitus paikkaan. Kuntalaisten kustannuksella, tietty.
Kun ei osannut mitään meni nuppi sekasin...ja potkut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.583703Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j723085Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin532271Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.131503Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m651269- 861146
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1981Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä23971Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55955- 47942