Uudestisyntyneiden uskovien ylöstempaus on läheisessä tulevaisuudessa. Kun tämä tapahtuu, on kaikki media täynnä otsikoita tästä aiheesta. Tuntuva määrä ihmisiä katoaa kerralla ja heitä on niin paljon, että viranomaiset eivät kykene edes kirjaamaan kaikkia ylös.
Tästä Raamatun kuvaamasta tapahtumasta alkaa Jumalan vihanaika. Hän rakastaa ihmistä mutta vihaa syntiä. Maailmaan tulee monenlaisia vitsauksia ja ihmiskunnan vaikein aika.
Talousjärjestelmä tulee romahtamaan eli säästöihin ei kukaan voi turvata. Tulee myös sotaa ja pandemioita. Vihanaika kestää 7vuotta ja sen lopussa ihmisiä on jäljellä enää kourallinen.
Ota tänään Jeesus vastaan ja tee parannus. Jos et ole mukana ylöstempauksessa ja jäät vihanaikaan, niin rukoile Jumalaa ja turvaa Jeesukseen sekä tee parannus. Silloin saatat pelastua.
Vihanaikana varo mediasta tulevia valheita ja erityisesti älä ota pedonmerkkiä josta Raamattu kuvaa että ilman sitä ei voi ostaa ja myydä. Jos sen ottaa ihmisestä tulee lunastuskelvoton.
Jeesus on Herra
Kun osa ihmisistä katoaa ja media sekoaa. Silloin tempaus on tapahtunut
6
286
Vastaukset
Mitä sanot, jos ei nuin tapahukkaan?
Jumalan rauhaa sinullekki!- Anonyymi
Ketkä siihen kyytiin pääsee mukaan, kun maailma on täynnä keskenään tappelevia, eri jumaliin uskovia, joista kutakunkin jokainen kehuu lentävänsä bisnesluokassa suoraan paratiisiin.
Ihan tuhannen paskaahan nämä uskonnot on, pitävät korkeintaan hyväuskoiset polvillaan ja nöyrinä.
Minä en moiseen sontaan usko yhtään! - Anonyymi
Ei vihanaikana tule mediasta yhtään mitään tietoa koska toimittajat ja somevaikuttajat tempaistaan ensimmäisten joukuissa yläilmoihin.
- Anonyymi
Minäkin katosin kesällä kuumuutta pakoon järveen. Kahlasin syvälle järveen ja pistin viielä sankon päähän.
Kukaan ei kaipaillut eikä etsinyt minua
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa853588Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292373Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1402016Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.33861En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on30780- 43775
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen59722Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet3706- 40677
Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies87666