Todella huono kokemus tältä "kasvattajalta". Korostaa sivuillaan, että pentujen vanhemmat rekisteröityjä ja puhdasrotuisia. Oikein luotettavuudelle ja kuluttajasuojalla kehuu, mutta kuitenkin, kun tietoja pennun ostamisen jälkeen pyytää, ei tule enää mitään vastausta!
Ei vastaa mihinkään yhteydenottoihin yli puoleen vuoteen. Eikä tee kuluttajaneuvojan ohjeiden mukaankaan.
Ei kannata missään nimessä ostaa täältä pentua!
Kennel cockapoo
8
524
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos kokemuksestasi. Onko pennun terveyden suhteen ilmennyt ongelmia?
- Anonyymi
Itse ostin pennun täältä, myöhemmin kuitenkin sain tietoin hieman kyseenalaisia asioita & olisin todellakin ottanut pennun muualta. Kannattaa etsiä reddit: Sirja. Pennussa ei ole ollut vikoja (vielä), mutta toiminta on kyllä hyvin epäilyttävää. Koirat elävät ulkona, ja koiria on paljon. Pentuja JATKUVASTI! Pennusta ei myöskään tehty minkäänlaista kauppakirjaa, josta olin hyvin hämmentynyt, sillä painottaa myös yritystoimintaa ja kuluttajansuojaa :Dd Ei mainitse sähköpostissa sukunimeään - varmasti juuri maineen takia. Vastaukset hieman koppavia, jos kysyt jotain.
- Anonyymi
Minä myös hain pennun täältä enkä myöskään löytänyt mitään tietoja paikasta ennen kuin oltiin kaupat jo tehty. Ihmettelin myös tätä että oltiin vaan ulkona ja hakuhetkellä tuntui että oli vaan kiire päästä meistä eroon eikä millään tavalla hyvästellyt pentua eikä mekään saatu mitään kauppakirjaa vaikka kyselin sitä. Pelkkä terveystarkastuslappu jossa oli mikrosirunumero.
- AnonyymiUUSI
Kannattaa tehdä kuluttaja-asiamiehelle ilmoitus
- Anonyymi
Kiinnostaa, että ”minkä” pennun otit?
- Anonyymi
En jaksanut vängätä kauppakirjasta tms. sillä oletan, etten myöskään olisi saanut asiallisia vastauksia. Koko asiointi hoidettiin ulkona - jota myös ihmettelin. Ajattelin, että varmasti tehdään kauppakirja & katsotaan terveystarkastuslappu tms. sisällä mutta ei :D Pennut ovat ihania ja tuolta on ”helppo” saada pentu, sillä pentuja on NIIN USEIN. Miettikää kuitenkin emojen oloja siellä, kun pentuja tulee jatkuvasti.
- Anonyymi
Ja hän myös vaihtaa kennelnimeä, eli luultavasti jos saa tietoonsa nämä keskustelut niin vaihtaa. Kuitenkin osoite aina sama & paikkakunta Alavus, niin ei ole kauhean vaikea tunnistaa. Välillä miehensä nimi.
- AnonyymiUUSI
Onneksi tästä ihmiset kirjoittavat edes näille keskustelupalstoille!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1103647Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai192722Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1212291Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62203Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81944- 361596
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581056Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36960Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 73934Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä48878