Onneksi Stuppi lähti

Luojan kiitos, että stuppi on poistunut kokkolasta ja saa taas vapaasti liikua, eikä typeriä liikkumisrajoituksia ja epäillä sinua terroristiksi.
Mahtoin ne tarkastaa ne kaupungin talon edustan kasvi laatikot, ettei siellä ole mitään epäilyttävää.
Kuten myös kaikki kaupunkilaiset, jotka kokkontui sinne Stupin tapaamiseen torille.
Jos ei niin silloin oli kyllä turvallisuuden laiminlyöntiä turvamiehiltä !!!!!!
9348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pelkäsivät että ressu perholainen tulee taas laulamaan nähdessään presidentin ja turvamiehet varautuivat tähän epäkohtaan.

Äänestä
  • Ninhän se on, että mitä suurempi rötösherra tai rikollinen, niin sitä suurempi turvamiesjoukko turvaamassa tavalliselta kansalta.

    Äänestä

  • Hävetti, jos ressu tulee torille juomaan kahvia ja viina haisee kilometrin päähän.

    Äänestä

Mihin senkin nyt ois pitäny liikkua? Työ aikana.

Äänestä

Kai ne teki turvatarkastuksen jokaiselle, joka selfien otti Stubin kanssa, syytä olisi, jos päästetään ihan presidentin viereen, kun muutenkin oltiin tarkkoja turvallisuudesta ja katuja suljettu.

Äänestä

kävikö stubbi juoksemassa kokkolan aamussa maratonin suntinvarrella?

Äänestä
  • Olis ollu liian suuri turvaoperaatio, koko suntinvarsi olisi pitänyt sulkea kokkolalaisilta, että Stubilla olisi ollut turvallista juosta, kokkolassa kun on niitä hämärämiehiä.

    Äänestä

Ei käynyt, mutta olisi halunnut kiertää potin Pyörätie/kävelytie ympäri jos olisi JO tehty. Odotan vieläkin sen valmistumista niinkö koko Kokkola.

Äänestä

Milloin, oi, milloin Tytti Tuppurainen saapuu Kokkolaan ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Luojan kiitos, että stuppi on poistunut kokkolasta ja saa taas vapaasti liikua, eikä typeriä liikkumisrajoituksia ja epäillä sinua terroristiksi.
Mahtoin ne tarkastaa ne kaupungin talon edustan kasvi laatikot, ettei siellä ole mitään epäilyttävää.
Kuten myös kaikki kaupunkilaiset, jotka kokkontui sinne Stupin tapaamiseen torille.
Jos ei niin silloin oli kyllä turvallisuuden laiminlyöntiä turvamiehiltä !!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu