Klaus Berg muka voideltu pastori

Anonyymi-ap

Tämä n.s. VOIDELTU PASTORI lähettelee ystävälleen Pohjanmaalle kuvia ja videoita tankkimaisen ”vaimonsa” ja seksikkään adoptiotyttärensä karvaisista haaroväleistä, kuvaten heitä kumpaakin ihan itsekin toimintaan osallistuen.

Onko tämänkaltainen toiminta minkäänlaisen ”pastorin” taholta soveliasta.

Tämä Klasu on kuullut että hänen ystävänsä on saanut miljoonia perintöä isänsä kuoleman jälkeen ja nyt hän ahdistelee ystäväänsä pornokuvien ja -videoiden avulla saadakseen ystäväraukan lähettämään hänelle miljoonan tai pari ”lahjoituksena” riisikupin ostoon, kun se elämä Thaimaassa on kuuleman mukaan niin kallista.

Ja tämä voideltu pastori on Vaasan varakkaimpiin sukuihin kuuluva entinen yrittäjä ja kaikkia mahdollisia ammatteja omaava monitoimiosaaja, mutta elää nyt kuitenkin kerjäämällä suomalaisilta eläkeläisiltä viimeisetkin roposet sinne Thaimaahan ilotytöille jaettavaksi.

Ja nyt Klasu tekee kaikkensa viedäkseen ystävänsä perinnön härskillä tavalla kiristäen yksinäistä miesraukkaa lähettäen hänelle pornokuvia omasta vaimostaan ja adoptiotyttärestään, ja vaatien paria miljoonaa itselleen että hän pitää salaisuutena ystävänsä pornoriippuvuuden.

Härskiys on kyllä nyt huipussaan pastorilla.

Miettikää tätä kun katsotte sunnuntaita Raamatun parissa Uutisia maailmalta youtube-kanavalta.

7

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä niin - tämäpä ei ollut ylläri, Klasun rahanhimo on tunnettua jo operaatiokeskuksen ja Chatti-Katin ajoista saakka.

      Rahanahne huijari joka on paossa Pohjanmaan miehiä, joita hän on huijannut kaikissa n.s. liiketoimissaan. Ei uskalla enää Suomeen tulla, vaan on ikuisessa maanpaossa thaikuissa.

      Että sellaista isänmaallisuutta klasussa…

    • Anonyymi

      No onhan oikein jumalan mies … huh huh 😱
      Kaikkea sitä voi jumalan nimessä tehdä näköjään!

    • Anonyymi

      Tätä Klaus Bergiä en tosin tunne, mutta kuvaamasi kaltaiset pastorit ovat yleisiä kristillisissä seurakunnissa. Siinä suhteessa ei mitään uutta auringon alla. Mieheensä tyytymättömät seurakunnan naiset tilittävän tunnotuskiaan ja puutettaan pastorille, joka käyttää usein tilanteen hyväksi. Silittää ensin naisen käsivartta, sitten alaselkää ja kohta reiden sisäpuolelta ja rinnoilta. Lopulta ollaan sängyssä rikkomassa kuudetta käskyä. Vanhuksilta perintöjen nappaaminen taitavalla manipuloinnilla ja taivaspaikan lupauksila on sitten oma taitolajinsa sekin.

      • Anonyymi

        nong kovia panee


      • Anonyymi

        Juuri noinhan tämän Klasu -”pastorin” strategia menee; hän tekeytyy ystäväksi ja esiintyy jumalan miehenä ja kyllä yksinäiset naiset näkevät hänessä suuren pelastuksen, ja niinpä hirvittävän monet pikku eläkkeellä kitkuttelevat mummot lähettävät Klasulle rahaa ja jättävät omat lääkkeensä ostamatta, että pystyvät tukemaan Thaimaassa lekottelevaa huijaria.

        Ja ihan oma lukunsa on nyt tämän yksinäisen miesraukan jahtaaminen ja hänen perintönsä vaatiminen Klasun elämiseen. Ja huijari käyttää likaisia temppuja soitellen öisin tälle raukalle, lähetellen niitä arveluttavia pornokuvia ja -videoita kiristääkseen niillä yksinäistä miestä.


    • Anonyymi

      Tämä Klasu huijasi perheen omaisuuden kun vanhempien jälkeen hänen veljet jäi nuolemaan näppejään, Klasu oli puhdistanut koko potin. Sen jälkeen joutui maanpakoon thaikkuihin.

      Nyt kerjää vanhoilta ihmisiltä almuja elämiseen kun joutuu ”rikkaana farangina” elättämään sen tankkimaisen akkansa koko sukua kuten Thaimaassa on tapana.

      Kuitenkin kehuu saavansa eläkettä Suomesta sen verran mitä nyt esim. opettaja saa palkkaa, joten kyllä sillä pitäisi pärjätä ilman almujen kerjäämistä.

      Mutta rahanhimo on vaikea sairaus, etenkin kun sitä rahaa kerjää raamattuun ja jumalaan vedoten.

      Sairasta touhua kaiken kaikkiaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      386
      2930
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2314
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1979
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      102
      1686
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1562
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1179
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      12
      982
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      265
      981
    10. 40
      854
    Aihe