kulkusen kilinä?

Anonyymi-ap

Koputukset ja kolahdukset,on monelle tuttuja mutta.Onko kukaan. tuntemanne henkilö tai te itse kohdanneet kulkusen tai pikkuruisen kilikellon kilinään, kummittelun yhteydessä.?

5

362

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä en sairasta skitsofreniaa. Joten en kuule olemattomia.

    • Anonyymi

      Enpä ole kilinöitä kuullut. Oletkos sinä?

    • Anonyymi

      Minä kuulen kummitustaloissa vain suolistokaasun hallitsemattomilta purkauksilta kuulostavia turahduksia.

    • Anonyymi

      Kodissani ei kummittele eikä ole kummitellut, mutta kerran kuulin pienen kellon kilinän erikoisessa yhteydessä. See kuulosti kuuuluvan noin metrin päästä viereltäni. Kilinä muistutti pientä hopeakelloa ja rivakka ja napakka kilistys, kuin sellaisella joka tekee niin usein jossain uskonnollisessa toimituksessa.

      En ollut stressaantunut, yliväsynyt, enkä sairas, enkä sairasta mitään mielisairautta, eikä äänelle ollut mitään fyysistä lähdettä, enkä ollut unessa.

      Miksi kysyt? Mihin se omasta mielestäsi liittyy? Kerro jos sinulla on kokemusta siitä. Voin sitten kertoa tarkemmin mihin uskon oman kokemukseni liittyneen, vaikken merkitystä ymmärräkään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      77
      2473
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2106
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      955
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      830
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      640
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      518
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      495
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      472
    Aihe