ehkä?

Menkkojen olisi pitänyt alkaa eilen, raskaustestin (Testi oli Apteekin raskaustesti) tein jo tänään plussan toivossa. Negatiivinen oli... Seksiä harrastettu oletettuna ovulaatiopäivänä. Onko mitenkään mahdollista että testi olisi ollut väärässä!?! KOKEMUKSIA?!?!?

"Oireita" mulla raskaudesta ei oo, mutta ei kai tässä vaiheessa kuuluisikaan vielä olla? Ainut muutos tavanomaiseen on kamalat finnit naamassa, joita yleensä äärimmäisen harvoin!

.
5794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Testi näyttää täysin varman vastauksen vasta kaksi viikkoa sen jälkeen, kun kk:n olis pitänyt alkaa. Odottele rauhassa ja tee testi parin viikon päästä uudestaan.Äläkä ota stressiä...:)

Raskausoireet tulevat joillekin jo ennen kuin kk:t myöhässä - väsymystä ja etovaa oloa. Minulla edellisessä raskaudessa kävi niin, että ennen testin tekoa arvasin olevani raskaana, koska pMS oireet jäivät tulematta...eli siis rintojen arkuus, turvotus, pahantuulisuus ovulaation jälkeen :))

Pidän peukkuja sinulla, että ne tyhmät kk:t jäävät tulematta!!! :)

Äänestä

mulla ainakin Apteekin raskaustesti näytti negatiivista ja paria viikkoa myöhemmin ClearBlue positiivista!

eli toivoa on! pidetään peukkuja! =)

Äänestä
  • Toivon olevani sun kohtalotoveri!!!! :) Hirveä hinku ois jo uudestaan testeilla, mutta vielä en uskallaa... Odotellaan...

    Äänestä

Tein eilen clear blue raskaustestin ja negaa näytti, mulla on sellainen tilanne että km oli huhtikuun lopussa ja sen jälkeen ekat menkat tuli noin 35 pvä sitten. Nyt sitten odotetaan jospa olisi tärpännyt..toivottavasti testi näyttää kun uskallan uudestaan testata ;)

Äänestä

Sieltähän ne menkat sitten kuitenkin tuli, 4 päivää myöhässä :(
Noh, uutta yritystä vaan kehiin!!!!! Ehkä se jossain vaiheessa tärppää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukka kirjoitti:

Menkkojen olisi pitänyt alkaa eilen, raskaustestin (Testi oli Apteekin raskaustesti) tein jo tänään plussan toivossa. Negatiivinen oli... Seksiä harrastettu oletettuna ovulaatiopäivänä. Onko mitenkään mahdollista että testi olisi ollut väärässä!?! KOKEMUKSIA?!?!?

"Oireita" mulla raskaudesta ei oo, mutta ei kai tässä vaiheessa kuuluisikaan vielä olla? Ainut muutos tavanomaiseen on kamalat finnit naamassa, joita yleensä äärimmäisen harvoin!

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu