Onko kukaan muu törmännyt virkamies Nina Janssonin toimintaan perheoikeudellisissa asioissa?
Lukuisten perheiden kokemusten perusteella hänen työnsä ei ole ollut puolueetonta eikä lapsen edun mukaista. Selvityksiin on toistuvasti sisällytetty väitteitä ja yksityiskohtia, joilla ei ole mitään tekemistä itse asian kanssa – ja jotka ainoastaan mustamaalaavat toista vanhempaa.
Tällainen menettely ei luo luottamusta viranomaiseen, jonka tehtävänä olisi kerätä tasapuolinen ja faktoihin perustuva kuva lapsen tilanteesta. Kun asiakirjoihin kirjataan toisen osapuolen syytöksiä ilman todentamista ja jätetään toisen näkemykset huomiotta, syntyy vääristynyt ja yksipuolinen kuva, joka voi ratkaisevasti vaikuttaa oikeuden päätöksiin.
Mielestäni tämä paljastaa vakavan ammattietiikan ongelman. Nina Janssonin toiminta on näyttäytynyt enemmän toisen osapuolen asianajolta kuin puolueettomalta selvitystyöltä. Tähän ei pitäisi suostua – ja viranomaisilta on jatkossa vaadittava läpinäkyvyyttä sekä vastuuta heidän tekemistään kirjauksista.
Onko kukaan muu törmännyt virkamies Nina Janssonin toimintaan perheoikeudellisissa asioissa?
Anonyymi-ap
1
96
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tänään on hyvä päivä deitille 👉 Klikkaa https://Lori.hoty.lat/Lori#/?/?/78kv8up27
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257587Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986226Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164358- 1554274
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain562594Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.542370- 1632031
- 661943
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1461815- 451614