Aika ei vaan riitä. Mitä teen?

Anonyymi-ap

Joka päivä loppuu aika kesken.

Kaikki tauot jää pitämättä. Tai puolessa välissä työpäivää syön pikaisesti (10minuuttia) ja lähden heti jatkamaan. Muita taukoja ei ehdi pitämään. Silti puolen tunnin ruokatauko miinustetaan pois palkasta, piti taukoa tai ei.

Asiakkaat rupesivat valitttamaan, ettei ole siivottu tarpeeksi hyvin. Rupesin tekemään paremmin, aikaa menee enemmän mikä tarkoittaa että pitää tehdä joka päivä ilmaiseksi n. puoli tuntia.

Kohde on vaan liian iso ja vaatimukset liialliset yhdelle ihmiselle. 10 vuotta löytyy työkokemusta ja fyysinen hyvä kunto. Mutta kun ei riitä.

Minulla ollut useita kohteita ja tämä koulu kohde on ensimmäinen, missä aika ei riitä, vaikka olen kokeillut ja vaikka ja mitä.

MItä teen. Onko se sitten irtisnanoutuminen ja uusi työpaikka. On varmaan.

10

458

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      sinuna vaatisin haastaviin kohteisiin vähintään toisen työntekijän tekemään puolet, sitten ehtinet pitämään sulle kuuluvan tauon haastavissakin kohteissa...

      • Anonyymi

        Näinkin, mutta ota nyt ihmeessä esimies yhteyttä. Hänen kautta tulee apuvoimia ehkä, ja vaadi esimies myös paikan päälle katsomaan millainen työmaa on yksin hoidettu.

        Esimies monesti vain lukee näytöltä miten teoriassa on, mutta itse ei vahingossakaan pylly heilu kohteen suuntaan.


    • Anonyymi

      Kuka sulla on työnantajana?

    • Anonyymi

      Kuulostaa ihan iss directin touhulta

    • Anonyymi

      Normisettiä tänä päivänä. Itsekin samassa tilanteessa. Välillä meinaa itku tulla, kun asiakkaat tulee neuovomaan, "ikkunalaudalle on taa kertnyt pölyä" tjms. ä.

      • Anonyymi

        Asiakkaan tulee myös ymmärtää mitkä tilat likaantuu nopeasti, ja mitkä tilat kuten wc ym on pakko olla hyvässä kunnossa joka päivä.


    • Anonyymi

      Tehdäänkö teillä ns laatutestejä ?

    • Anonyymi

      Olet ajautunut ongelmiin lähtemällä kilpajuoksuun jossa et voi ikinä voittaa.
      Työpaikan vaihto voi auttaa tai ei auta lainkaan. On tunnettava työantajat.
      Sinun on ajateltava työasioitakin ihan uudella tavalla, Rauhoitat itsesi ja pudotat kierroksia. Silloin syntyy luovuutta ja opit asioita ja kehityt. Hidastamalla työntekosi tehostuu, Syömistä ja lyhyitä lepohetkiä ei saa koskaan jättää väliiin. Työnantajat ovat mitä ovat. Toiset umpihuonoja ja joukossa joku todella hyväkin. Älä juokse. Silloin häviät aina,

    • Anonyymi

      Jos ruokatunti puoli tuntia vähennetään työajasta, niin silloin pidät tauon. Mutta tauon takia ei kannata alkaa juosta hullun lailla. Ilmoitat työnantajalle että kohteen työaika ei riitä. Juoksemalla saat itsesi rikottua. Pitää miettiä itseään, omaa terveyttä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1580
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      104
      793
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe