Joka päivä loppuu aika kesken.
Kaikki tauot jää pitämättä. Tai puolessa välissä työpäivää syön pikaisesti (10minuuttia) ja lähden heti jatkamaan. Muita taukoja ei ehdi pitämään. Silti puolen tunnin ruokatauko miinustetaan pois palkasta, piti taukoa tai ei.
Asiakkaat rupesivat valitttamaan, ettei ole siivottu tarpeeksi hyvin. Rupesin tekemään paremmin, aikaa menee enemmän mikä tarkoittaa että pitää tehdä joka päivä ilmaiseksi n. puoli tuntia.
Kohde on vaan liian iso ja vaatimukset liialliset yhdelle ihmiselle. 10 vuotta löytyy työkokemusta ja fyysinen hyvä kunto. Mutta kun ei riitä.
Minulla ollut useita kohteita ja tämä koulu kohde on ensimmäinen, missä aika ei riitä, vaikka olen kokeillut ja vaikka ja mitä.
MItä teen. Onko se sitten irtisnanoutuminen ja uusi työpaikka. On varmaan.
Aika ei vaan riitä. Mitä teen?
9
226
Vastaukset
- Anonyymi
sinuna vaatisin haastaviin kohteisiin vähintään toisen työntekijän tekemään puolet, sitten ehtinet pitämään sulle kuuluvan tauon haastavissakin kohteissa...
- Anonyymi
Näinkin, mutta ota nyt ihmeessä esimies yhteyttä. Hänen kautta tulee apuvoimia ehkä, ja vaadi esimies myös paikan päälle katsomaan millainen työmaa on yksin hoidettu.
Esimies monesti vain lukee näytöltä miten teoriassa on, mutta itse ei vahingossakaan pylly heilu kohteen suuntaan.
- Anonyymi
Kuka sulla on työnantajana?
- Anonyymi
Kuulostaa ihan iss directin touhulta
- Anonyymi
Normisettiä tänä päivänä. Itsekin samassa tilanteessa. Välillä meinaa itku tulla, kun asiakkaat tulee neuovomaan, "ikkunalaudalle on taa kertnyt pölyä" tjms. ä.
- Anonyymi
Asiakkaan tulee myös ymmärtää mitkä tilat likaantuu nopeasti, ja mitkä tilat kuten wc ym on pakko olla hyvässä kunnossa joka päivä.
- Anonyymi
Tehdäänkö teillä ns laatutestejä ?
- Anonyymi
Olet ajautunut ongelmiin lähtemällä kilpajuoksuun jossa et voi ikinä voittaa.
Työpaikan vaihto voi auttaa tai ei auta lainkaan. On tunnettava työantajat.
Sinun on ajateltava työasioitakin ihan uudella tavalla, Rauhoitat itsesi ja pudotat kierroksia. Silloin syntyy luovuutta ja opit asioita ja kehityt. Hidastamalla työntekosi tehostuu, Syömistä ja lyhyitä lepohetkiä ei saa koskaan jättää väliiin. Työnantajat ovat mitä ovat. Toiset umpihuonoja ja joukossa joku todella hyväkin. Älä juokse. Silloin häviät aina, - Anonyymi
Jos ruokatunti puoli tuntia vähennetään työajasta, niin silloin pidät tauon. Mutta tauon takia ei kannata alkaa juosta hullun lailla. Ilmoitat työnantajalle että kohteen työaika ei riitä. Juoksemalla saat itsesi rikottua. Pitää miettiä itseään, omaa terveyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370