koiraharrastajat

Anonyymi-ap

Mikä vi##u noita ylimimielisiä koiraharrastajjie vaevaa? Ylimielisiä nenäpystyssä kävelijöetä jotka luulee olevansa maailmanomistajia pikku tessunsakanssa, missä tahansa liikkuukaan. vaikka harrastaakin jotahin tokoilua niin käytöstavat luulisi olevan se ensimmäinen homma mitä lajissa arvostetaan mutta ei ilmeisesti näin ole. tai sitten on vain noussu harrastus niin päähän että on koira ja omistaja täysin samalla älykkyystasolla. nuori nainen ruskean koiransakanssa voi pysyä sielä kennelissä mistä on tullutkin. tänne ei tarvihe tulla pätemään ylimielisellä asennevammalla.

12

923

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et ole oppinut oikeinkirjoitusta etkä saanut rakkautta vanhemmiltasi. Pysy siellä itsemurhayksiössäsi ja ole hiljaa.

      • Anonyymi

        hahhahhaa. onneksi on rahhoo asua suomussalmella ni ei tarvihe pikku kopperossa asustella. van mitä tulloo tuohon sinun tilanteeseen niin aika ahtaalle ihtesi vejät vaikka on köysi kaulanympärillä jo melkokirreellä. kyllä sitä voijjaan kiristää vielä niin loppuu se vähänenki vinkuminen.


    • Anonyymi

      Hankala komentoida kun ei tekstistä selviä mitä voisi kommentoida.

      Sekavaa soopaa alusta loppuun 🫣

    • Anonyymi

      Ei tokoilussa koiran omistajan käytöstavat ole mikään arvosteluperustelu peruste. 🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      Kaatuko aamuvelli haaruperään?

    • Anonyymi

      Rakkautta sulle bro. 💕

    • Anonyymi

      ilmota ongelmasta paikalliselle koirakerholle tai yhdistykselle. Epäasiallinen käytös ei todellakaan kuulu harrastuksen pariin. Asian voi myös viedä kennelliittoon jolloin käsitellään epäasiallisen koiranomistajan mahdollista jatkoa harrastuksenparissa. suomen palveluskoiraliitolla on tiukat kriteerit kuinka käyttäytyä ja edustaa lajia., sinne voi myös tehdä kantelun.

    • Anonyymi

      Miten on koiranomistaja menetellyt? Ei saa selvää viestistäsi!

    • Anonyymi

      Suora ja asiatunteva kommentti 👍

    • Anonyymi

      Eikö tuollaiset asiat kannattaisi puhua halaki kasvotusten paikan päällä eikä huuella internaatissa..tuskinpa se palautteen saaja sitä on täällä lukemassa..

    • Anonyymi

      On tainnut olla juuri se asennevamma, joka tämän avauksen kirjoitti. Ei liene varaa edes sekarotuiseen pentuun ja pennun kannalta parempi niin. Kaikesta sitä voi mielensä pahoittaa??!!

      • Anonyymi

        No jaa... Onhan se toisaalta huvittavaa kun jotkut koiranomistajat ovat niin olevinaan parempia. Aivan kuin ne näyttelyt tai tokoilu olisi jotenkin luontevaa käytöstä koiralle. Toki koiran tarvitsee myös toteuttaa itseään mutta se voi olla vaikka leikkiä lajikumppanin kanssa tai ihan vaan kuoppien kaivamista, irtiolemista tai etsimistä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      34
      9198
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      27
      3676
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      45
      2230
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      104
      2061
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      17
      1870
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      12
      1475
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      24
      1308
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1197
    9. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      168
      896
    10. Missä palaa?

      K-Market sauhuaa missä päin Poria?
      Pori
      67
      825
    Aihe