ukrainalaiset ovat aikamoisia

Anonyymi-ap

Korkeushyppääjä yritettiin ostaa rahalla, ISOLLA RAHALLA. Ei suostunut, haluaa edustaa Ukrainaa. Tämän takia venäjä häviää.

https://yle.fi/a/74-20180648

Kyseiset henkilöt tekivät ukrainalaiselle yleisurheilutähdelle ja hänen valmentajalleen Tetjana Stepanovalle anteliaan tarjouksen. Hyppääjän mukaan qatarilaiset lupasivat maksaa ukrainalaisille mitä he ikinä haluaisivat, jos Mahutših, 23, siirtyisi Qatarin väreihin.

– Rakastamme kotiamme. Ulkomaille jääminen ei ole meille vaihtoehto, Stepanova sanoo.

https://yle.fi/a/74-20172109

On helppo unohtaa, kuka Mahutših oikein on. Korkeushypyn hallitseva Euroopan ja maailmanmestari, olympiavoittaja, moninkertainen arvokisamitalisti.

Viime vuonna hän rikkoi lyömättömänä pidetyn Stefka Kostadinovan maailmanennätyksen hyppäämällä Pariisin Timanttiliigassa uusiksi ME-lukemiksi 210.

Kilpailukauden ulkopuolella ukrainalaistähti on ollut tuttu näky muotinäytösten lavoilla ja tunnettujen muotilehtien kansissa.

Mutta Viron heinäkuisessa illassa, pienen taustatiiminsä ympäröimänä Mahutših ei ole mitään näistä. Hän on perhekeskeinen luonnonlapsi, joka nauttii läheistensä läsnäolosta, nauraa managerinsa Aivar Karotammin vitseille ja huolehtii, että kaikilla hierontapöydän ääressä istuvilla on tarpeeksi ruokaa.

11

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      – Yhtenä päivänä Ukrainaa pommitetaan, ja seuraavana päivänä Jaroslavalla on kisa. Keneen sellainen ei vaikuttaisi? Näen, kuinka hänen hermonsa ovat kovilla ja miten se vie häneltä senttejä. Annamme kilpailijoille paljon tasoitusta.

      • Anonyymi

        " Yhtenä päivänä Ukrainaa pommitetaan"
        Joroslava asuu jo kolme vuotta Virossa, 2-3 viikkoa vuodessa vieraille kotimaassa.


    • Anonyymi

      Mm. tämän takia Ukraina tarvitaan NATOon ja Euroopan Unioniin. Ukrainalaiset ovat eurooppalaisia.

      • Anonyymi

        Lisäksi ukrainalaiset ovat erittäin hyvälaatuisia maahanmuuttajia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lisäksi ukrainalaiset ovat erittäin hyvälaatuisia maahanmuuttajia.

        Tarkoitit kai "pahanlaatuisia'


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitit kai "pahanlaatuisia'

        hyvälaatuisia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        hyvälaatuisia

        😁😁😁😁


    • Anonyymi

      Kun annat apua ukrainaan tuet slaaveja ja välität myös isoveli venäjästä ❤️

    • Anonyymi

      Oliko kuinka reilusti dopingia käytetty? Eikö joku koijari akka just kärähtäny hormooneista?! Yllättäen ukrainalainen 😄

    • Anonyymi

      Oras Tynkkynen oli vakuuttava A-studiossa.

      • Anonyymi

        Oras Tynkkynen on yksi Suomen kärkipolitiikoista.
        Valitettavasti väärä puolue.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      63
      10134
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      17
      6888
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      73
      6638
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      97
      6206
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      68
      4876
    6. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      44
      4558
    7. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      59
      4428
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      13
      4321
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      32
      4313
    10. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4160
    Aihe