RETTALLA MENEE ILMEISESTI LIIAN HYVIN

Anonyymi-ap

Onko tosiaan niin, etteivät taloyhtiöiden osakkaat osaa nykyisin enää vaatia isännöitsijätoimistoilta henkilökohtaista ja ennenkaikkea asiallista palvelua, vaan tyytyvät suorittamaan itsepalveluna netissä kaiken omatoimisesti?
Ainakin Rettalla toimitaan nykyisin näin ja sieltä yhteydenottoa ei näy, ei kuulu useampaan viikkoon, josko lainkaan!
Kyllä näillä kiskurihinnoilla olisi varaa palkata muutama henkilö vastaamaan osakkaiden kysymyksiin ja mikä tarkeintä, opastamaan ja vaikka tekemään siellä netissä vanhusten puolesta tarvittavat ilmoitukset.
Luulisi yritysten ottaneen virheistään oppia, kehittämään palvelua, eikä voitontavoittelussaan niitä jatkuvasti heikentämään!
Suosittelen osakkaita eli, maksavia asiakkaita syventymään nykyiseen suuntaukseen, jotta alkaisivat jatkuvasti kohonneita kustannuksia vastaan vaatia myös kunnon palvelua!

Ensin oli Realia, sitten tuli Retta, seuraava nimiuudistus lienee johonkin jyrsijään viittaava🤔

4

460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä on sitä normaalia alan "uudistamista", mistä Oivakin kovasti intoilee. Kaikki palvelut siirretään appien ja lomakkeiden taakse. Puhelimiin ja sähköposteihin ei vastaa enää kukaan ja kokouksetkin pyritään pitämään "sähköisesti".

      Tausta-ajatus tälle kaikelle on hyvä, jos sillä oikeasti tehostettaisiin isännöitsijöiden ajankäyttöä ja muuta. Valitettavasti vain tämä menee niin kuin pankeissakin, että kaikkien lomakkeiden yms appitietojen täyttö vie työntekijän ajan, eikä todellisuudessa synny mitään ajankäytöllistä etua, vaan oikeastaan entistä vähemmän aikaa tehdä sitä asiakaspalvelutyötä.

      Niin ja se olennaisin ongelma tässä kaikessa. Taloyhtiöissä asuu yhä aivan valtava määrä 70v+ asukkaita, joilta ei kaikkien appien käyttö nyt vaan mitenkään onnistu.

      • Anonyymi

        Näin se on.


    • Anonyymi00003

      Näppäriä juttuja, mutta kalliita ja mieti mihin arkistotietoja tarvitset. Hyvä tarkistaa mitä päätimme keväällä. Jos istut kokouksessa, niin etkö muista mitä päätitte? Niitä muutaman kympin lisäpalveluja on muuten retalla ja kontulla paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      208
      2824
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      167
      2501
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1162
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      67
      990
    5. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      123
      982
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      942
    7. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      317
      909
    8. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      899
    9. Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.

      Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k
      Kaste
      507
      858
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      768
    Aihe