Kannattaako hakea tänne? Onko joku käynyt töissä täällä tai voiko kertoa millaisia kokemuksia?
Meetit Oy kokemuksia?
34
2090
Vastaukset
- Anonyymi
Mainostavat kovia tuloja. Mutta käytännössä olet yrittäjä. Täysin provikalla ja huhujen mukaan ensin maksat siitä että saat painaa heille hommia.
Parhaimmistolle voi olla hyvä diili. Onko keskitason tekijälle tai aloittelijalle? Tuskin. Ainakin jos homma ei kulje ja sulla on firma niin bye bye tuet homman kustessa.
Ja provikassa eikä toimistomaksussa ole mitään vikaa. Riskit kandee vain tietää. - Anonyymi
Joo kuukausimaksun maksat siitä että pääset hommiin. Sulle maksetaan 80-90% komissio ja jokaisesta mukaan värvätystä kaverista 250€ joka kuukausi.
Semmoselle junnulle varmasti hyvä jolla iso kaveripiiri.- Anonyymi
Paljon kuukausimaksu on, että pääsee töihin? Ja mitä tuolla kuukausimaksulla saa työntekijänä?
- Anonyymi
Trattamerkintä näyttäis olevan ja riskiluokka 5, erittäin suuri riski. En hakis töihi
- Anonyymi
Pysykää kaukana! Ei maksa palkkoja.
- Anonyymi
2024 talousluvut puuttuvat vieläkin, se kertoo omaa kieltään. Korkea riskiluokka myös, jos kulurakenteella missä työntekijät maksavat paikastaan saa talouden kuralle, se kertoo jostain.
Voi olla silti ok, mutta lukujen pimittäminen ja riskiluokka huono merkki. - Anonyymi
Ne IG:n “tienaa 10k kuussa” -postaukset on aika nättiä silmänkarkkia. Kun kulut ja verot on vetänyt omansa, yrittäjälle jää käteen ehkä 4k ja pari kolikkoa. Plus bonus: ei lomia ei saikkua ei lounareita ei mitään. jos ulosotto huutaa ovella tai elämä on muuten kaakossa, niin mikäs siinä, kyllähän tuo varmasti on jonkinlainen vaihtoehto.
- Anonyymi
Eniten häiritsee, että mainostavat työ paikkoja eivätkä yrittäjä suhdetta. Sillä on ero komissio osuuksiin.
Kehuvat kovasti myyntejään. Eivät silti ole kehdanneet julkistaa liike vaihtoaan. Se yleensä haiskahtaa. Niitä esittelee kaikki joilla ne on kunnossa. Ainakin kovimmat itsensä mainostajat kuten Meetit.
- Anonyymi
Oksettava firma!
Taitaa olla liippari virma?🤔
- Anonyymi
Mainostaa että työsuhteessa! Mutta ei tarjoo mitää lomia! Repii rahat selkänahasta ja maksaa heikosti palkkaa
- Anonyymi
Noiden yrittäjäsopparilla tuloksentekijä tekee massit ja ansaitsee lomansa.
On varmasti oiva malli jos on tuloksentekijä. Jos ei ole, kannattaa olla menemättä muualle kuin PAMin tessipaikkoihin lusmuaan ja lomaa odottaan. Jos ei tuu monoa sieltäkin ennen lomakautta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noiden yrittäjäsopparilla tuloksentekijä tekee massit ja ansaitsee lomansa.
On varmasti oiva malli jos on tuloksentekijä. Jos ei ole, kannattaa olla menemättä muualle kuin PAMin tessipaikkoihin lusmuaan ja lomaa odottaan. Jos ei tuu monoa sieltäkin ennen lomakauttaJoutuu vielä verottajan tarkkailuun kuten Wolt kuskit! Riistoa ja kiskontaa!
- Anonyymi
Petteri Pietola aivan pahemman luokan rikollinen! = Janne Nacci tai Sanna Marin! Riistäjä
- Anonyymi
Petellä on semi iso dikki ;)
- Anonyymi
Lesta pihi Pete on! Firman tulostietoja edes näy, vaikka yritys pyörinyt ” useamman vuoden”
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lesta pihi Pete on! Firman tulostietoja edes näy, vaikka yritys pyörinyt ” useamman vuoden”
Liikevaihtoo ei oo pakko näyttää!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lesta pihi Pete on! Firman tulostietoja edes näy, vaikka yritys pyörinyt ” useamman vuoden”
Perustettu 2023
- Anonyymi
Vahva suositus kilpailija Strongest Group! Unohtakaa tämä epäammattimainen yritys. Sarasvuon vanhat ketut opettaa myymään!
- Anonyymi
En kyl tästäkää mitään positiivista sanottavaa keksi. Samanlainen firma ainoo ero että omistajat ottaa välistä enemmän
- Anonyymi
Toivoa sopii, että ovat kehittäneet toimintaa eteenpäin. Työhaastattelusta jäi huono vaikutelma yrityksestä ja varsinkin haastattelutyypistä. :( Eikä siinä vaikka itselle jäänyt huono kokemus, niin pystyy yritys tekemistään kehittää ja voi olla nykyisin eri tilanne. Vaikea uskoa, että sama haastattelija olisi pitkään töissä kuitenkaan, enkä tiedä onko onko edes enää. Olin kai onnekas näiden kommenttien perusteella kun ei tullut mentyä töihin. En ole ollut töissä niin yritystä vaikea arvioida enempää.
- Anonyymi
Kuka tää haastattelija tyyppi siis oli? Olis reiluu kertoo ettei turhaan leimaa koko firman väkee yhden takii.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka tää haastattelija tyyppi siis oli? Olis reiluu kertoo ettei turhaan leimaa koko firman väkee yhden takii.
Petteri Pietola
- Anonyymi
Huh huh, onpas pitkä teksti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huh huh, onpas pitkä teksti
Täällä on säpinää! Kertokaa lisää tästä huijari firmasta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Petteri Pietola
Kyl se siellä sit varmaan vielä on kun on puljun tj
- Anonyymi
Pitääkö nää tiedot paikkaansa mitä täälä puhutaan? Haluaisin vahvistuksia ennen kuin haen?
- Anonyymi
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7404424600593494018/
Petteri julkas aika nasevan videon kommenttina tähän ketjuun.
Henkilökohtasesti voin suositella kyllä Meetittiä kaikille joilla aidosti on selkärankaa ja sietokykyä tehdä myyntiä ilman turhia kainosteluja (ja halu tienata paremmin ku kilpailijoilla).
Laskutuksen kanssa ei oo vuoteen ollut mitään ongelmaa, vaikka ei palkkoja yrittäjänä saakkaan ;) - Anonyymi
Harvemmin firmoissa liikevaihtoja yms piilotetaan huvin vuoksi.
Niille jotka jaksaa painaa sen arviolta 100-150 kylmää päivään ja toteuttaa jokainen puhelu hyvin niin sitten pystyy kyllä laskuttamaan varmasti jotain hiluja.
Kovat tekijät varmasti tienaa hirveällä työmäärällä suurinpiirtein sen 3000€/kk nettona (6000-7000€/laskutus/kk alv 0%).
Tolla työmäärällä ja motivaatiolla kannattaa pistää jo oma myyntipumppu pystyyn ja heittää nää 'alustat' turhaan välistä pois.
Jos on pienikin epäilys että et pärjää buukkaamisessa niin älä mene. Jos pärjäät, perusta oma pulju.- Anonyymi
Laskutat vähintään 10k/kk jos soitat ton verran joka ikine päivä kuussa ellet oo ihan uskomattoman huono :D
- Anonyymi
Hieno harvard-matikka 👏🏻
- Anonyymi
Tän ketjun asenne kyllä kertoo sen, miks kukaan fiksu yrittäjä ei palkkaa työsuhteeseen. LOL. Tärkein juttu lomat ja saikutus. Tee tulosta, tienaa vitusti ja perse kestää pitää lomaa! Ne vain pitää ansaita!
- Anonyymi00036
Kukaan ei ole kyseisessä firmassa tienannut 10k /kk
- Anonyymi00037
Lyyänkö vetoa?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813596SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt322589SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962129Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390