Äänekoskella viranhaltijoiden korruptio rehottaa, ja siitä puhuminen on tehty vaaralliseksi. Ne, jotka uskaltavat kyseenalaistaa päätöksiä, leimataan, maalitetaan ja jopa uhkaillaan. Tämä ei ole enää normaalia kunnallista keskustelua, tämä on vallan väärinkäyttöä.
Korruption torjunnan pitäisi olla jokaisen viranhaltijan ja luottamushenkilön kunnia-asia, mutta Äänekoskella näyttää olevan helpompaa hiljentää arvostelijat kuin korjata epäselvyydet.
Äänekosken korruptiokierre on katkaistava
10
417
Vastaukset
- Anonyymi
Äkissä ei ole muuta hyvää kuin hautaustoimisto
- Anonyymi
Tiedetään jo.
- Anonyymi
On kaks virallista hautaustoimistoa, ja sitten huovisen, mitä noista tarkoitat
- Anonyymi
Onko täällä työnvälttelijät itkemässä? Jos tekisitte työnne niin kukaan ei "uhkailisi".
- Anonyymi
Uhkailu ei kuulu tähän päivään.Jos ei tee töitä niin irtisanotaan.
- Anonyymi
Mene kaupunginukko vaikka vattuun. Kyllä se tiedetään että kaikki siellä kunnalla on työnvälttelijöitä, toiset vaan vaan saa mitättömillä tekemisillään uskomattomat vahingot aikaan. Kuten tämä korruptiorinki kalakaveriporukka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mene kaupunginukko vaikka vattuun. Kyllä se tiedetään että kaikki siellä kunnalla on työnvälttelijöitä, toiset vaan vaan saa mitättömillä tekemisillään uskomattomat vahingot aikaan. Kuten tämä korruptiorinki kalakaveriporukka.
Mutta pahimmat nyt pitävät melua yllä.
- Anonyymi
Ympäri suomen on korruptiota.
- Anonyymi
Yksi viranhaltija ajaa kaupungin puita omalle tontilleen minkähänlaisella kaupalla ostanut?
- Anonyymi
Voi näitä kateellisia raukkoja, käy kysymässä, niin pikkuinen sielusi saa lohdutusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741