Onkohan Rasua muuttunut puolukkafarmiksi, kun siellä pyöräilessäni havaitsin pihan kulmalla isot pinot laatikoita pinoissa ja mielestäni joissakin laatikoissa olisi ollut puolukoita. Muutenkin se kulma missä laatikot olivat oli tosi törkeässä kunnossa roskineen. Mökeissä näkyi asukkaita olevan ja vaatteita kuivui mökkien sivustoilla.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Marjan poimijat aasiasta ja yks suomalaisen näkönen ruskea naturisti pellavapää ukko paistattelee rannalla kun mursu.Kaupungin ykkösvalinta taas alueen kehittämiseksi :-)
- Anonyymi
Eipä sinne sitten enään hirvene mennä mökkeihin lomaileen, syyslomsalle piti mökki vuokrata.Jätetäämpä väliin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä sinne sitten enään hirvene mennä mökkeihin lomaileen, syyslomsalle piti mökki vuokrata.Jätetäämpä väliin.
Älä höpötä.
- Anonyymi
No mutta sehän on hyvä paikka poimijoille. Majoitustilat on asianmukaiset ja sieltä saa hyvää ruokaa työpäivän jälkeen. Ovat tänne asti tulleet luultavasti perheidensä takia, että olisi heillä sitten helpompaa elämä. Koitettaisiinko jättää heille mukavat muistot Jämsänkoskesta? Ei suhtauduttaisi niin kamalan negatiivisesti ja arvosteltaisi.
- Anonyymi
Miten niin ruokaa saavat työpäivän päätteeksi? Vai onko heillä omat kokit matkassa ja vuokranneet keittiötilat, sillä Rasuan ravintolahan ei ole avoinna syyskuussa kuin viikonloppuisin pe - la 14- 20 ja sunnuntaisin klo 12 - 19.
- Anonyymi
Hyvä hyvä, kesäsesonki ohi niin yritys saa kaudelle jatkoa kun sesonkityöläiset vuokraavat mökkejä. Pelkkää plussaa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.561632Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt231253- 931007
- 87763
- 44755
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20569- 27540
- 31503
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?55483Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30433