Oisko oĺlut aihetta saunoa Jethron kanssa. Nyt menee Huusikin. Ei kannattas poikasten ruveta hippasille.
Latvalalta ei onnistu verottajan vedätys.
Anonyymi-ap
16374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Verottaja lienee sitä mieltä että Latvalan tapauksessa ns. 6 kuukauden sääntö ei täyty. Meneekös se niin että matkapäivä jos laskeudut Suomeen ko. vuorokauden kuluessa merkitään niin että olet ollut Suomessa sen vuorokauden? Vaikka esim .lento laskeutuisi Suomeen klo 23.59? En ole asiantuntija mutta muistelen että jotenkin noin se menee? Olisi kiva jos joku asiantuntija valaisisi asiaa.
Törkeä veropetos jossa puhutaan noin isoista summista saattaa tuoda jopa ehdotonta vankeutta? Luulisi nyt Latvalan asemassa olevalla kaverilla olevan joku juristi joka hoitaa tälläisiä asioita että kaikki menisi lakipykälien mukaan?
Hei toopet nää jutut ei kuulu ollenkaan tähän osioon.
hei toope, olet urpo. kyllä kuuluu. ralli on muutakin kuin ajamista. jalimatti on sentään tallipäällikkö.
kyllä tälläiset asiat pitää selvittää joka saatanan rallipalstalla
Ei todellakaan!!!
Kyllä liittyy ralliin niin vahvasti, että voi keskustella. Eikä tämän pitäisi olla mikään huumorintajuttomien rallipalsta.
Mitähän huumoria tuossa on....?
Minusta aloitus on humoristinen.
Olis kannattu Hussin pysyä rikkaan matkassa.
Kaivanu kavallusrahat Hyyssin alle, varmassa turvassa.
Köyhät kitisijät vatkaa toisten raha-asioita kun omia ei ole.
Maisan pimsa tuli kalliiksi.
Maisa-pikataival koitui kohtaloksi
Pikkupojat puhelee pimsasta hahahahhaa
Ei täällä pikkupojat puhele...
Miten tuossa asemassa oleva mies voi ryssiä asiat n oin? Tottakai verottaja tutkii miehen toimia suurennuslasin kanssa,. Miljoonatulot mutta ei juuri mitään verohyötyä valtiolle koko äijästä.
Missä asemassa....?