En pidä vasemmistoliitosta tai vihreistä enkä juuri perusta demareistakaan.

Anonyymi-ap

https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-demokratia-tarvitsee-kovaa-debattia-mutta-ei-epainhimillistamista-ja-luoteja/

En pidä vasemmistoliitosta tai vihreistä enkä juuri perusta demareistakaan. Mielestäni heidän politiikkansa on kajahtanutta ja vahingollista Suomelle. Mutta vasemmistolaiset, vihreät ja demaripoliitikot ovat ihmisiä kuten minä ja puolueeni perussuomalaiset. Epätäydellisiä ihmisiä kuten minä ja puolueeni. Heidän politiikkaansa tulee vastustaa ja sitä vastaan saa puhua kovaakin, mutta samalla heidän sananvapauttaan tulee- kunnioittaa. Inhimillistän radikaalisti heidät väärässä olevina puolueina ja ihmisinä, mutta päivän päätteeksi ja poliittisen debatin loputtua pidän heitä vain ihmisinä.

12

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moktar.Gubta suomi24-mikä on ? vastakkainasetteluun kiihottajaryhmä?

    • Anonyymi

      Niinhän se on, lopultakin olemme suomalaisia, saman isänmaan asukkaita kaikki.

      • Anonyymi

        PS on turvallinen


    • Anonyymi

      Aloittaja on oikeassa siinä että eriäviä mielipiteitäkin tulee kestää ja se on pääasia että neuvotteluja käydään....

      • Anonyymi

        Jotkut uhriutuu kovin helposti kaikesta.


    • Anonyymi

      ghgh

    • Anonyymi

      Näistä on ylipäätään täysin turha jauhaa. Suomella on niin paljon muita ongelmia että nyt pitäisi pystyä yhteistyöhön suurvaltojen uhkaa vastaan, eikä mitään vastakkainasettelua. Kummassakin äärilaidassa sama ongelma — ei edes yritetä löytää ratkaisuja, vaan lähdetään siltä pohjalta että kun puolue x kannattaa asiaa y, niin me ollaan sitten sitä vastaan. Riippumatta siitä että onko kumpikaan kanta järkevä.

      • Anonyymi

        Turhaa on, tollot jankuttaa samaa poliittista liturgiaansa.


    • Anonyymi

      s2s2

    • Anonyymi

      On tämä Suomen "uutisten" linkittäminen tänne persujen taholta aina niin huvittavaa. Uskottavuus huipussaan 😁

    • Anonyymi

      Jos Suomen SDP ottaisi mallia Tanskan demareista maahanmuuttoon liittyen, niin voisin harkita demareiden äänestämistä.

    • Anonyymi00014

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1757
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1692
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1248
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1061
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1024
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe