Tokiossa ylleisurheilun maalimankisat!

Metalleja alakavat Suomen etustajat ottamaan aenaki 2 kpl.
28521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat
Aloittaja

Eipä taejja tulla metallin metallie! No..... enskerralla sitten rohmutaan kaekki.

Äänestä

Joopajoo

Äänestä
Aloittaja

Te nuoret työttömät alottakkaa harjotella keihäänheittoa. Suomi on keihäänheittomaa ollu viimme vuosiin asti. Nyt ei oo semmosta joka viskaa pitkälle.

Äänestä
  • Ketään kiinnosta...

    Äänestä

Tosiaan! Saisivat vähän liikuntaa työttömät nuoret!

Äänestä

Ja pulskat pullerot!

Äänestä
Aloittaja

Hyvin on pärjänneet suomalaesurheilijat tähän mennessä. Junnilan Ella on kuitenki ollu kaekista huonoen. Ei ollu huonompaa osanottajjaa.

Äänestä
  • Moni suomalaisurheilija on venynyt ihailtavasti, selitysten perusteella ihan rampoja tai muuten vaan sairaita mutta sisulla ovat raahautuneet stadionille tekemään ala-arvoisen suorituksensa.

    Äänestä

Tiukassa on suomen mitalit ei taida tulla mitaleita

Äänestä
  • Ennen vanhaan Pekka Tiilikainen kuulutti ryhdikkään avajaismarssin jälkeen, että Suomelle tuli ensimmäinen kultamitali.

    Äänestä

75% Suomen Tokiossa olevista urheilijoista olisi pitänyt urheilla paramaailmanmestaruuskisoissa.

Äänestä

Ylen uutisissa sanottiin aamulla että mitallitoivo Saga Vanninen aloittaa urakkansa tänään 🤣, voi saada mitallin jos 3-4 häntä parempaa keskeyttää ottelunsa.

Äänestä

Tuomas Raja heti pois ns. asiantuntijan pestistään, pelkkää hymistelyä vaikka urheilijat epäonnistuvat karkeasti, liian tuttu valmentajien ja urheilijoiden kanssa eikä sano suoraan miten meni, hokee jostain kauden keskiarvotuloksista joka riittää hänelle, eiköhän vaatimus tuolla kisoissa pitäisi olla kauden paras tulos tai ainakin hyvin lähelle sitä.Kujanpää, Murto, Andersson, Porvari, Tervo, Helander, Salminen, Liipola, Harala, Blomqvist, Junnila ja moni muu aivan turistimatkalla, ainoat onnistujat Silja Kosonen, Alisa Vainio ja Ilona Mononen eikä lisää tule, kaiken huippuna 3 kuulanaista jotka jäävät lähes 3 metriä kärkinaisista.

Äänestä
Aloittaja

Suomen urheilun toevot ovat nyt nämä Sumin laeskat nuoret työttömät. Siitä vaan reenaamaan kaekkie lajeja. Hophop!

Äänestä

Vanninen kuulemma mitallitoivo. 🤣🤣🤣

Äänestä

😭😭😭😭💩💩💩💩🤳

Äänestä

Matkavarusteisiin tulisi jokaiselle lisätä nessuja monta pakettia. Suorituksen jälkeen itkeä tuhetretaan ja pyydellään anteeksi.
Onx ihan pakko lähteä turistiksi jos lähtiessä tietää et männöö vit...si

1Äänestä
Aloittaja

Puoli metallie on tulossa vieä aenaki.
Taneli Rauta tuo puolikkaan Suomen Turkkuseen.

Äänestä

Itkuahan siitä taas tuli, voi voi ja nyyh
Turistimatkat pitäisi lopettaa 🤔

Äänestä
Aloittaja

Puolikultaa tuli Suomeen.
Taneli Rauta toi kultaaaaa... jihaaaa.

1Äänestä
  • Mahtava urheilija, ei antanut sateen haitata kuten Cech joka mureni täysin.

    1Äänestä

  • Aloittaja

    Anonyymi00015 kirjoitti:

    Mahtava urheilija, ei antanut sateen haitata kuten Cech joka mureni täysin.

    Kyllä. Kuuntelin haastatattelun, jossa hän kertoi, että oli harjoitellut paljon sateisina päivinä. Tutkinut Tokion säätilaa syyskuussa ja huomioinut, että paljon on sateita. Sisua oli heitossa mukana sanojensa mukaan.

    Äänestä

  • LumperiA kirjoitti:

    Kyllä. Kuuntelin haastatattelun, jossa hän kertoi, että oli harjoitellut paljon sateisina päivinä. Tutkinut Tokion säätilaa syyskuussa ja huomioinut, että paljon on sateita. Sisua oli heitossa mukana sanojensa mukaan.

    Japanista löytyy kaikki sähköllä toimivat hilavitkuttimet mutta ei pressun palaa kiekkoringin peittämiseksi, ei sähkövastuksia ringin rakenteisiin, ei edes lehtipuhallinta kuivaamiseen tai hiomalaitteita ringin karhennukseen , 2 vuotta sitten ihan sama ongelma eikä mitään muutettu, kai rinkiin jonkun mekaanisen suojankin ylös saisi.

    Äänestä

Itelä ptäs olla siellä kaikki tekemässä

Äänestä
  • Tekisin työn ilmaiseksi jos japanialaiset maksasi matkat ja ruuan.

    Äänestä

Kannatti varmaan näitä vahata.

Äänestä
  • Vahata?

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Vahata?

    Kiillottaa !

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


LumperiA kirjoitti:

Metalleja alakavat Suomen etustajat ottamaan aenaki 2 kpl.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu