Palstallahan on yksi thaikielentaitaja eikös vain, vallan opettajanakin voisi toimia.
Mielenkiintoinen videonpätkä tuossa mutta mitä mahtaa henkilöt turista, olisi mukava tietää.
https://www.youtube.com/watch?v=icHJLR5XZWc
Tulkkausapua kielitaitoiselta.
8
157
Vastaukset
- Anonyymi
Pikku-Posso googlaillut taas vaihteeksi naismotoristeja Thaimaasta todisteeksi siitä että hänen mielikuvitusvaimonsakin on Harleylla ajeleva naismotoristi.
Kuvitelma on ollut olemassa jo noin kahdeksan vuotta, jopa enemmän. Yhdessä vaiheessa tämä uimahyppääjävaimo lensi jo pienkonettakin miljoonasaaria etsien.
Ne oli varmaan mahtavat mielialalääkkeet ne, jotka silloin oli käytössä. Ehkä jopa maailman parhaat koska täysin kelakorvattavat.
XCalibur MC:n tytöt siinä huoltsikan pihassa Bangkokissa ja aikovat ajella viikonloppuna Bangsaeniin, joka on noin 40km ennen Pattayaa Chonburissa.
Kälättäjä esittelee tyttöjenginsä jäsenet ja he kertovat videolla miksi ovat motoristeja ja mitkä on fiilikset ja kertovat hieman myös pyöristään ja siitä että joutuu ajamaan matalilla pyörillä koska ovat pygmejä.
Eipä mitään kummoista ja tuollainen 40km reissu on kerrallaan maksimi Harleylle, ennenkuin lava-auton lavalle kerätyt pudonneet osat saadaan kiinnitettyä paikoilleen tiivisteliimoilla ja jousiprikoilla. Jesari on pakollinen varuste myös.
Minä ajelen jo takaisin Lahteen. Huomenna uusi touri "hesoihin".
2010
PS: Ei ole yksi eikä kaksi kertaa kun sekä falleilla ja taksikuskeilla on mennyt sekaisin Bangsaen ja Bangsaray. Se kun tuo ärrä harvoilta taittuu ja Bangokista katsottuna ovat Pattayan molemmilla puolilla.- Anonyymi
Ukottavaa että exanopin miljonääriperillisellä on aikaa päivystää ja oireilla tällä palstalla myös junttilan matkaltaan, ei mene mulle läpi mikään tuon tyypin tarina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukottavaa että exanopin miljonääriperillisellä on aikaa päivystää ja oireilla tällä palstalla myös junttilan matkaltaan, ei mene mulle läpi mikään tuon tyypin tarina.
Kymppi käänsi oikein, sinä kyselit käännöstä mutta et kääntänyt. Missä on vaimosi?
Meneekö sinulle itsellesi läpi tarina vaimosi Harleysta ja poikasi Moto GP -harrastuksesta ja Valentino Rossin tuttavuudesta? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kymppi käänsi oikein, sinä kyselit käännöstä mutta et kääntänyt. Missä on vaimosi?
Meneekö sinulle itsellesi läpi tarina vaimosi Harleysta ja poikasi Moto GP -harrastuksesta ja Valentino Rossin tuttavuudesta?Käännöspyyntö oli aktiivisuustarkistus joka toimi.
Thainaiset siis pygmejä, ok ja sen johdosta ajelevat laatupyörillä, huomasitko isoimman, sattuu olemaan samaa kokoluokkaa kuin millä minun kitaranmuotoinen ajelee.
Taasen pultit lenteli ja oli huoltoauto, jep jep.
Muuten tuo exanopin viimeisin kuva osoitti, että varsin on nopeaan vanhentunut tyttö täällä Chiang Main käyntinsä jälkeen.
Rossi ei ole tuttava muutaman minuutin keskustelun johdosta.
Poikani harrastaa harvakseltaan ajelua kerhon radalla, ei sen kummempaa, ajelee nykyisin sporalla jota entisestään rakentelee ja jossa on leveämpi takarengas kuin sinun autossasi, nokkapyörä normaali.
Hienoa todellakin on että TyttöNeitisellä on oma vakituinen turva-aikuinen internetissä, koska olet aikonut tavata idolisi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käännöspyyntö oli aktiivisuustarkistus joka toimi.
Thainaiset siis pygmejä, ok ja sen johdosta ajelevat laatupyörillä, huomasitko isoimman, sattuu olemaan samaa kokoluokkaa kuin millä minun kitaranmuotoinen ajelee.
Taasen pultit lenteli ja oli huoltoauto, jep jep.
Muuten tuo exanopin viimeisin kuva osoitti, että varsin on nopeaan vanhentunut tyttö täällä Chiang Main käyntinsä jälkeen.
Rossi ei ole tuttava muutaman minuutin keskustelun johdosta.
Poikani harrastaa harvakseltaan ajelua kerhon radalla, ei sen kummempaa, ajelee nykyisin sporalla jota entisestään rakentelee ja jossa on leveämpi takarengas kuin sinun autossasi, nokkapyörä normaali.
Hienoa todellakin on että TyttöNeitisellä on oma vakituinen turva-aikuinen internetissä, koska olet aikonut tavata idolisi?Ei se kovin iso voi olla se kitaranmuotoisen Harlikka kun te kaikki mahdutte Pasasen päässä olevaan kattilaan Pähkinärinteen yksiössä.
- Anonyymi
Minulla on erittäin hyvä kielitaito ainakin naisten mielestä kun he orgasmin saatuaan kykenevät puhumaan.
Nuorempana kun mussa oli vielä heteron vikaa, onnistuin saamaan naista melkein ilmaiseksi Kotkan meripäivillä. Bussissa luki piIu viiskymppiä. Luulin että piIu on vähän niinkuin tiu kananmunia, mutta possoina. 20 possoa viidellä kympillä olis ollut huippu diili bisnes.
Siellä oli sellainen aika nuori, noin seiskavitonen tyttö hyvän näköinen nainen joka veti mut viltin taakse loosiin. Yritin judota itteeni irti ni se otti korvasta kiinni ja veti tillikan molemmille korville. Hirveä tinnitus oli ja olin tokkurassa ni jos se oli ehtinyt vetää mun aidot Vladidas verkkarit alas ja hotkaissut pisuvehkeeni suuhunsa. Meinasin tulla hulluksi.
Katsoin kauhuissani että meinaako se syyä sen!? Sitten se alko juttelee mulle että
"Yleensä kun mulla on muIkku suussa niin pystyn vaan mumisemaan ja on vaikeaa hengittää, mutta tän sun muIkun kanssa mä pystyn puhumaan ihan selvästi samaan aikaan"
Kehuin sitten jätkille mitä se sano ja jätkät hymyili kateellisina ja katteli toisiaan.
- Anonyymi
Valehtelua valehtelun perään, ettäkö 1 thain taitoinen. Mai ruu liang.
Käännöspalvelu onnistuu kyllä mutta tässä tapauksessa ei korvauksetta, tuota huutoa ei jaksa kukaan.
Tai, no. Johan se käännetty on.
Kansakoulupohjalta se vieraan kielen oppiminen on haastavaa, jatkossa siri hoitaa keskustelut syvälliset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827433Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044690Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734628Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714127Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333629Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e613035Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty652752Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401950- 471695