Ihan vaan miesten kesken, kysyn mielipidettänne näiden eri seksuaal. ryhmien välillä.

Anonyymi-ap

Moi.
Otetaan tarkasteluun kaksi vallitsevaa seksuaalisuuden muotoa, ja kokemuksianne näiden kanssa keskenänne.

Miehet, kertokaa onko homoseksuaali miesten ja bi-seksuaalisten (+ukm) rakastelutavoissa eroja mielestänne? Jos on kertokaa millaisia olette kokeneet - hyviä ja tai ei niin hyviä, tunnistamatta ketään sen enempää?

Todettakoon samalla, kaikki kysytyn mukaan kunkin kokemuksiin liittyvänä voi olla myös hyvin tapauskohtaisia asioita.
Riippuu luonnollisesti onko kyseinen mies, nuorukainen jne. ollut kokenut jo entuudestaan, tai vasta-alkaja jne.

Samoin tilanne missä esim. rakasteluun ollaan päädytty, - onko siinä toisen osapuolen koti ja sänky jossa ollaan, ehkä hotellihuone, hytti laivassa, tai muu paikka kuten auto (ehkä rekan koppi ym.). Edelleen joku yksityinen sauna mökkeineen ym.
Samoin ollaanko kesällä, esim. rannalla tai luonnossa, - vai talvisissa ympyröissä.

Seksuaaliseen kokemukseen vaikuttaa myös tunne molemminpuolisesta luottamuksesta, kiireettömyys kuten yleenä rauhallinen paikka kohdata toisensa tasaveroisesti, molempien mieltymyksiä kunnioittaen.

Tällöin myös aktissa suojautuminen kondomin käytöllä hyväksyttävä.

Ukko- eli aviomiehillä on usein hyvä maine seksin harjoittamisessa, jos lopulta päädytään anaaliyhdyntään he tavallisemmin osaavat ja jaksavat naida useamnankin kerran ja heidän kalut on hyvin harjaantuneet monenlaisissa koloissa ja aukoissa. (Myös naisten kanssa jonka aistii heidän taidoissa).
Mutta heillä usein pelko että jos vastapuolena oleva homomies, niin pelkäävät jos homo ihastuu jopa ja haluaa kohdata uudelleen nämä voi pelästyä ja uutta kohtaamista ei tule myöskään? Ja näin kohtaaminen jääkin kertalionteiseksi? Tämä vain arvio mutta pitkälle oikean suuntainen.

Monet juurikin bimiehet hakevat nykyjään samassa tilanteessa olevan seuraa, jossa molemmat tahoillaan jotka aviossa tai suhteessa naiseen tms.

Eronnoneilla ukm:lä ja vapailla sinkuilla tilanne voi olla jo avoimempi ja myös pysyvämpi suhde miehen kanssa voi olla mahdollisempi.

Jostain syystä ns. avioin "julkihomo" tyyppinen voi bi-miehille olla vieroksuttavan tyyppinen? Ei kaikille tietenkään!
Imagoltaan feminiinisten homojen kanssa voi olla este kanssakäymiseen jos kyse suhteen luomisessa? Myös keskenään homoilla voi olla eroja. Mutta mitään "mies ja vaimo" asetelmaa ei tietenkään ole, heteroiden tapaan!

Toisaalta taas joidenkin bi-miesten himojen kohde on jopa transut yms.(CD), pukeutuminen naisten vaatteusiin jne.

Mutta homoissa on enimmäkseen ihan normaalien miesten tapaan käyttäytyviä - ja eöävoä ihmisiä. Mutta se "naismaisuus" yhdistetään yhä yleisesti homomiehiin ( kuten "miesmäisyys" nais-homoihin eli lesboihin).

Itsellä kokemuksia bi- ja ukkomiehistä lähinnä akteissa, homomiehistä myös ystävyytenä ja toki myös seksissä.
Puhtaasti homot ovat hellempiä ja huomaavaisempia joka tavalla avoimia ja hauskojakin.

Ukkomies bit -joita he aina ovat miessuhteissaan - ovat usein hyviä seksissä siis nauttivat saada naida anaaliin eli panemaan mutta eivät aina huomioi kumppanin loppuun saakka tyydytyksen saantia. ( Sama tilanne ehkä monilla heterosuhteissaan?)

Mutta kun he naivat useimmiten kiihkolla ja tuntuvalla halulla se riittää myös hyvin kun btm. kaveri saa hyvän anaali-orgasmin siinä samalla myös. Se hetki on kaunis ja lämmin useimmiten.
Jos he / hän viipyvät yön yli - ( ehkä harvinaista) on aamusta tai yön aikana antauduttava uusiin yhdyntöihin kyllä. Se on onnistunut aina paremmin kun paikat avattuna jo... eikä tiukkuus haittaa kuin ehkä alussa oli jos kaverilla on kookaskkn kalu. Joskus arkuus alkaa tuntua pian jos kyrpä ollut normaslia kookkaampi.
Mutta eka kerran spermat sisällä liukastaa hyvin myöhemmät uusinnat myös.

Sanoisin bimies tavallisen mukava luonnollinen on haluttava jos hän on top-tyypin aktiivinen ja aina miehekäs ja halukas ja kovana herkästi! Mutta ei vaadi enempää kuin se mikä on tässä ja nyt.
Voi pojat ollapa oma ja jonkun kultsu!

3

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kertoisitteko miehet, - kokeneet ja kokemattomat iästä riippumatta millaisia kokemuksia tai muuten kiinnostuksen kohteita teillä on ollut tai parhaillaan on?

      Mistä haaveilette tässä aihepiirissä pysyäksemme?

    • Anonyymi

      Netti valvoo ja toimii ....24/7 !

    • Anonyymi

      No vaidetaan vähän aihetta mutta miehissä pysytään...innostutteko jatkamaan.

      Uimahallit ja yleiset saunat kaikkialla yleensä hyviä paikkoja saada katseita jos niitä kaipaa, ehkä muutakin?

      Myös aamupäivisin on komeeta katsottavaa kuten tänään torstaina (Hki suuri uintikeskus) jossa mm. näin vanhemman miehen joka oli veikeän mäköinen timmi, aika lyhyt mutta ihastuttavan kookas komea hyvän värinen vaalea kyrpä, paksukin, terska pinkin punertava paljas nammm... ... eikä edes ollut erektiossa, minusta se oli n. 20 cm / 5-6 ? eikä ollut seisoimkissa!
      Mutta ehkä hieman kiimainen ehkä oli kun huomasi kun mm. minä katsoin pitkän aikaa häntä kunnä kuivatteli itteensä suihkun jälkeen.
      Kyllä sen muutkin huomasi ja lähinnä suihkussa!

      Harmi en huomannut aikaisemmin, tulin sinne myöhemmin kun hän jo teki lähtöä.

      Sain koko kehooni tuosta valtavan sykkeen kroppaani jopa tärisin tuosta näkemästäni!
      Teki mieli mennä kehumaan tai juttusille... en rohjemnut kuitenkaan.
      Hän oli helposti lähestyttävän oliinen kyllä.

      Näen häntäkin ym. kyllä taas aikanaan...
      Ja muita lähes samaa kaliberia näkyy toisinaan kyllä ajasta riippuatta.
      Hän oli mies eikä siltä väliltä hänkin...hmmm.
      😋👍

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      175
      10083
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      10
      9589
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      155
      8138
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      267
      7626
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      156
      6300
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      87
      6017
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      63
      5850
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      100
      4912
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      18
      3984
    10. Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!

      Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist
      Vain elämää
      58
      1643
    Aihe